bed, sleep, girl

Špatně spíte? Vsaďte na přírodní produkty

Každý ví, že když se v noci dobře nevyspí, tak toho do něj druhý den moc není. Zdaleka však nejde o nepříjemný pocit únavy. Kvalitní spánek je předpokladem krásy i zdraví. Je předpokladem silné imunity, která odolává nemocem.

Vědci stále ještě nedokázali plně objasnit mechanismus spánku, ale zjistili, že v mozku existují jakási „spánková centra“, jakési tělesné hodiny řídící čas odpočinku a čas bdění. Určitou roli v těle hraje i celá řada přirozených uspávacích chemikálií.

Kolik toho máme naspat?

Potřeba spánku je individuální a po celý život se ze dne na den u nás neustále mění. Mnoho lidí, zvláště ve starším věku, si dělá starosti, že se dost nevyspí. Ovšem, jak stárneme, začíná být normální, že méně spíme, déle nám trvá, než usneme, a v noci se častěji probouzíme.

Spánková hygiena

Základem kvalitního spánku by měla být správná spánková hygiena. Do postele bychom každý den měli uléhat ve stejnou hodinu (i o víkendu), spát v dobře zatemněné a vyvětrané místnosti a v kvalitních lůžkovinách. To je základ. Důležité je i složení jídelníčku. Strava by měla být bohatá na vitamíny, minerály a stopové prvky. Důležité není jen složení stravy, nýbrž rovněž její načasování. Spánek narušuje i trávení těžkých jídel, proto bychom si poslední jídlo měli dopřát tři hodiny před spaním. Máte-li problémy s usínáním, nepijte odpoledne kávu ani energetické nápoje.

Vyzkoušejte bylinky a doplňky stravy

Spíše než na léky na spaní vsaďte na bylinky. Jako přírodní sedativum funguje heřmánek, meduňka, levandule nebo kozlík lékařský. Z bylinek si můžete udělat nálev, čaj, popřípadě je konzumovat ve formě kvalitních doplňků stravy. Jako účinný se ukazuje například přípravek Tryptosen z portfolia společnosti Naturvita obsahující 500 mg kozlíku lékařského v jedné kapsli. Tu stačí užít před spaním a měli byste spát jako miminko. Doplněk stravy je k sehnání buď na e-shopu naturvita.cz, nebo v internetové lékárně gigalekarna.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *