Dopřejte svému bydlení exotiku díky orientálnímu koberci

Při vybavování nového či oživování již staršího bydlení bývá palčivým problémem vybrat styl, do kterého by měl být sladěn. Moderní skandinávský, starodávný, minimalistický, barevný nebo ležérní? Především je důležité, aby byl pro domácnost funkční a designově zapadal do vašeho vkusu. Velké oblibě, nejen u cestovatelů, se těší orientální styl, jehož prvky se vyznačují originálními tvary i materiály. Často se jedná o kousky z dálných zemí připomínající majitelům příjemně strávený čas. Samozřejmě ale nemusíte procestovat celý svět, abyste si mohli domov okořenit trochou exotiky.

Vyšívané polštáře a ručně tkané koberce

Byť by se mohlo zdát, že vyladit pokoj v orientálním stylu tak, aby nepůsobil kýčovitě a přeplácaně, je spíše doména profesionálních designérů, ve skutečnosti je to poměrně jednoduché. Pro správný exotický efekt jako na dovolené vám postačí několik vyšívaných polštářků, kovová lucerna či lampa a jakýkoli doplněk zdobený mozaikou. Co ovšem ve vaší oáze nesmí za žádnou cenu chybět, je ručně tkaný koberec.

Orientální a perské koberce s mozaikovými vzory dodají exotický nádech Blízkého východu obývacímu pokoji, ložnici nebo třeba vaší kanceláři. Tento originální prvek dokáže díky svému designu předčit veškeré dekorace. Pokud se tedy chcete vrhnout do orientální renovace, začněte určitě kobercem. Široký výběr různých velikostí, barev i vzorů nabízí například Buchara.cz.

Stylové i kvalitní koberce

Firma Buchara přímo vyrábí a dováží kvalitní kusové koberce z bavlny, vlny i hedvábí. Často jsou různého původu, tedy například íránského, tureckého či nepálského, což vám umožní pozorovat originalitu a osobitost zemí v každém kousku tkaniny. Běhouny, koberce na schody, s vysokým vlasem nebo klidně zakázkové. Buchara otevírá dveře do orientu dokořán. Přehlednou nabídku výrobků včetně fotografií i doplňkových služeb můžete nalézt na jejich e-shopu http://www.buchara.cz.

Výběr orientálních doplňků opravdu nemusí být žádné složité listování milionem katalogů o bydlení. Zkuste začít kvalitním perským kobercem a uvidíte, že dekorace už se k němu budou vybírat skoro samy. Pokud si nejste při rozhodování jisti, na pár z nich se podívejte. Až narazíte na ten pravý, určitě to poznáte. Když ne, oslovte poradce z firmy Buchara, kteří vám na základě fotografie interiéru s výběrem rádi poradí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *