S rodinou na hory autem? Řešení jsem nalezl u Easyrent

Na horách panují i nyní ideální podmínky pro lyžování, sněhu je stále dostatek. Proto jsem se rozhodl vyrazit s celou rodinou a ještě si užít pár dní zimních radovánek. Problémem bylo, že nemám vlastní automobil. Hromadnou dopravou se lyže a další vybavení převáží těžko, zvlášť u mé početnější rodinky. Proto jsem přistoupil k možnosti vzít si vozidlo z autopůjčovny.

Do hor jedině s vozem 4×4

Jako dobrá volba se ukázala společnost Easyrent. Zatímco drtivá většina lidí hledá půjčovnu aut dle nejlevnějších cen, já jsem hledal řešení, díky němuž se nebudu muset s autem trápit ani v horších podmínkách, jež na komunikacích ve vyšších nadmořských výškách v tomto ročním období panují. Levné auto se hodí tak maximálně na projížďky po městě, na horách ale ideálně potřebuji vůz s náhonem na všechna čtyři kola tak, abych mohl vyjet kopce i na sněhu a náledí. Easyrent v tomto směru nabízí celou řadu modelů.

Jaké jsem měl možnosti?

Zaujalo mě hned několik variant vozidel. V první řadě nový Karoq od Škodovky, což je auto, které bez problémů zvládá obtížnější terén, přičemž není nijak zvlášť robustní, takže se s ním dá v klidu jet i po užších horských silnicích. Další možností byl stylový Minicooper Clubman, který pojme 4 dospělé osoby. Pro mou rodinu je tak naprosto dostačující. Špatnou volbou by nebylo ani luxusní Audi Q7, které má také náhon na všechna čtyři kola a navíc je dostatečně reprezentující. Nevýhodou je vyšší cena pronájmu, což platí i pro další typy, jako jsou LandRover Discovery a Mercedes Benz Vito pro větší skupiny. Druhý zmíněný vůz je skvělý, protože pojme daleko více lidí. Klidně bych tak mohl vzít i další členy své rodiny, pokud by na hory chtěli jet s námi.

Oslovila mě nabídka pronájmu vozidla Opel Mokka

Nakonec jsem zvolil zlatou střední cestu, pokud jde o kvalitu, pohodlí a zároveň cenovou dostupnost za pronájem. Z nabídky společnosti jsem si vybral Opel Mokka, což je pěkné a moderní SUV. Opět nechybí náhon na všechna čtyři kola. Díky možnosti sjednání 0 % spoluúčasti a kompletní asistenční služby již v ceně se nabídka jevila jako ideální. Vůz jsem měl po objednání k dispozici během pár desítek minut, takže jsem nemusel nijak dlouho čekat.

Nutno říci, že pronájem vozu z autopůjčovny Easyrent se ukázal jako chytré řešení. Hory jsme si užili a nemuseli se vláčet autobusem či vlakem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *