Dlouhodobá předpověď počasí na září

Je zde konec prázdnin a tím i konec meteorologického léta. Kalendářně léto bude pokračovat ještě asi 3 týdny do druhé poloviny září. Jaké náš čeká počasí v září? Můžeme se těšit na hezké babí léto a sluníčko, nebo se máme připravit na deštivý a zamračený podzim v září?

Jaké bude počasí v září?

Konec prázdnin se nese ve znamení deště, zatažené oblohy a také poměrně studených nocí. Léto tak, jak ho vnímá většina z nás, už skončilo. V září se můžeme těšit už jen na hezké babí léto, ale na opalování nebo víkend strávený na břehu bazénu či nějakého rybníku, už to určitě nebude. Jaká je předpověď počasí na září?

Jaké bude počasí v září? Čeká nás hezké babí léto?

Jaké bude počasí v září? Čeká nás hezké babí léto?

Předpověď počasí na měsíc září slibuje, že po chladném a deštivém konci prázdnin, by se minimálně začátek září měl podobat tomu, co většina z nás vnímá jako babí léto. Od prvního září by mělo být převážně slunečno a denní teploty by se měli pohybovat kolem 20-ti stupňů celsia. V noci by se pak teploty měly pohybovat v rozmezí 5 až 10 stupňů. První víkend v září tedy bude hezké počasí a hezké babí léto.

Dlouhodobá předpověď počasí v září

Další vývoj počasí v září, by měl podle toho, co říká dlouhodobá předpověď počasí na září, být takový, že bude slunečno, bez zvýšené oblačnosti. Toto počasí by mělo vydržet zhruba do poloviny září. V tomto období dlouhodobá předpověď počasí slibuje, že by se denní teploty měly pohybovat v rozmezí 18 – 23 stupňů. Noční teploty pak budou klesat až k pěti stupňům.

V druhé polovině září by se pak postupně mělo ještě více ochladit, a podle toho co říká dlouhodobá předpověď, by v druhé polovině září měla být i vyšší oblačnost a více srážek

Kdy začíná podzim?

Kdy začíná podzim? Začátek podzimu zpravidla připadá na 22 nebo 23 září. V roce 2010 začíná kalendářní podzim 23. září v 5:09 (dle univerzálního času). Většina lidí ale vnímá jako začátek podzimu 1. září, kdy končí prázdniny. Často se také mluví o takzvaném meteorologickém podzimu.  Podle toho léto odpovídá měsícům červen, červenec a srpen a meteorologický podzim tak začíná už na začátku září. Toto také více odpovídá charakteru počasí v České republice, které je již zpravidla v průběhu celého září podzimní

Co je to a kdy začíná babí léto?

Babí léto většina z nás spojuje s pěkným počasím v září. Správně je ale babí léto pojmenování pro klimatický jev, který se projevuje až ve druhé polovině září (zhruba do poloviny října). V první polovině září se tak nemá mluvit o babím létě, ale správně o mariánském létě. Pro babí léto jsou charakteristické výrazné teplotní rozdíly mezi denními a nočními teplotami. V průběhu toho, co je označováno babí léto, jsou dny převážně slunečné a jasné, ale noční a ranní teploty se již pohybují blízko bodu mrazu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *