Dlouhodobá předpověď počasí na květen 2011

Zatímco první týden v květnu bylo doslova letní počasí s vysokými teplotami, ve druhém týdnu v květnu se do české republiky vrátilo studené jarní počasí. Jaké je ale dlouhodobá předpověď na zbytek měsíce květen? Můžeme se zase těšit na letní teploty, nebo bude chladno a déšť.

Dlouhodobá předpověď počasí květen 2011

Dlouhodobá předpověď na prostřední část měsíce květen, slibuje poměrně razantní ochlazení, což jsme již mohli sami pocítit na vlastní kůži. Ve druhé třetině měsíce by se noční teploty měly pohybovat v rozmezí 3 – 7 stupňů, přes den pak maximálně 13 – 19 stupňů.

V období 11. až 20. Května by také postupně měly přibývat přeháňky a oblačnost. Místy je pak možné čekat i velmi vydatné bouřky, které mohou být doprovázeny i krupobitím. Na některých místech v ČR tak mohou hrozit i lokální záplavy

Dlouhodobá předpověď počasí květen 2011: Čekají nás bouřky a místy i s kroupami

Dlouhodobá předpověď počasí květen 2011: Čekají nás bouřky a místy i s kroupami

Teplotní šok uprostřed měsíce

V neděli 15. Května by se mělo velmi výrazně ochladit. Nejvyšší denní teploty tak spadnou o více než 10 °C. Meteorologové vydali předpověď počasí, podle které by teploty měli spadnout jen na 13 – 15 stupňů. Podobně chladné počasí se udrží i po celou první polovinu následujícího týdne a teprve až v jeho druhé polovině se začne postupně oteplovat.

Dlouhodobá předpověď na konec května

Na konci měsíce května, v období 11. až 20. Května, by se počasí mělo začít vracet zpět k letnímu charakteru, který mělo na začátku měsíce. Oblačnosti bude již výrazně ubývat, mohou se objevovat jen občasné bouřky, jinak by mělo být převážně jasno nebo polojasno.

I teploty půjdou nahoru. V této části měsíce květen se očekávají nejvyšší denní teploty okolo 20 °C, na konci měsíce pak dokonce i 25 °C. Podle dlouhodobé předpovědi, by tak konec měsíce květen měl být stejný jako jeho začátek. Sluníčko, jasná obloha a téměř letní teploty.

Dlouhodobá předpověď na červen 2011

V první části měsíce červen by mělo pokračovat stejné počasí, jaké nás čeká na konci května. V období 1. až 10. Června by se měli denní teploty pohybovat v rozmezí 20 – 26 stupňů, v noci pak budou klesat na 12 až 6 °C.

Především v první části měsíce červen se stále ještě mohou místy objevovat lokální bouřky. Celkově by ale oblačnost měla být nízká. Jen místy se mohou objevit přeháňky nebo ojediněle i bouřky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *