Dlouhodobá předpověď počasí duben 2010

Co si pro nás připravilo počasí na duben 2010? Jaká je dlouhodobá předpověď počasí pro duben 2010? Bude chladno a aprílové počasí nebo nás čeká hezké a teplé jaro? Dlouhodobá předpověď na duben zatím slibuje spíše chladnější počasí a aprílové počasí.

Dlouhodobá předpověď počasí duben 2010

Minimálně na první polovinu dubna 2010 slibuje dlouhodobá předpověď spíše chladnější počasí, které by mělo být spojeno s oblačností, zataženou oblohou a přeháňkami. Počasí by tedy mělo mít charakter klasického aprílového počasí. Minimálně na první polovinu dubna dlouhodobá předpověď slibuje teploty v rozmezí 7 až 12 stupňů, postupně zvláště v druhé  polovině  měsíce duben by se teploty měly zvyšovat na 15 stupňů přes den. V noci by se teploty měly pohybovat kolem 6 až 0 stupňů.

Dlouhodobá předpověď počasí - duben 2010

Dlouhodobá předpověď počasí - duben 2010

Dlouhodobá předpověď pak na druhou polovinu dubna slibuje postupné oteplování a to až k 19-ti stupňům přes den. Druhá polovina měsíce duben by tedy již měla spíše průběh klasického jarního počasí, kdy bychom se měli dočkat i většího množství sluníčka. Nejvyšší denní teploty by se měly pohybovat v rozmezí 16 – 22 stupňů, v noci pak mezi 3 až 9 stupni. Na konci měsíce duben 2010 by pak počasí mělo být poznamenáno bouřkami. Celkově by ale podle předpovědi měl být celý duben teplotně i srážkově průměrný.

Dlouhodobá předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí a nejenom ta pro duben 2010 je spíše jen odhadem. I sami odborníci, meteorologové přiznávají, že úspěšnost jejich dlouhodobé předpovědi počasí je jen na úrovni asi 65%. Poměrně vysoké přesnosti dosahuje krátkodobá předpověď počasí. U předpovědi na delší období kdy se počasí předpovídá na více, než 15 dní se pak jedná už jen o kvalifikovaný odhad, který je založený na výsledcích dlouhodobého sledování počasí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *