Dlouhodobá předpověď počasí na září

Jaké bude počasí v září? Čeká nás hezké babí léto? Nebo bude studený a chladný podzim? Jaké je dlouhodobá předpověď počasí na září? Především v druhé polovině září by nás mělo čekat hezké počasí a průměrné denní teploty okolo dvaceti stupňů celsia.

Dlouhodobá předpověď – druhá polovina září

V druhé polovině září by počasí nad Českou republikou mělo asi nejvíce připomínat to, co bývá označováno jako babí léto. Dlouhodobá předpověď počasí na září říká, že v období 17. září až 23. září by počasí mělo převážně jasné až polojasné jen s občasnou oblačností. Průměrné denní teploty by se pak v této části září měly pohybovat kolem 20-ti stupňů a průměrné noční teploty by pak především v závěru druhé poloviny září měly být okolo deseti stupňů celsia. Dlouhodobá předpověď tak slibuje převážně hezké a slunečné září.

Dlouhodobá předpověď počasí na září a říjen - čeká nás hezké babí léto?

Dlouhodobá předpověď počasí na září a říjen - čeká nás hezké babí léto?

Dlouhodobá předpověď počasí na říjen

Podobně jako dlouhodobá předpověď počasí pro září, i počasí v první polovině měsíce říjen by mělo být převážně hezké. Podobně tedy, jako na konci září, i začátek měsíce říjen, by měl být ve znamení převážně jasného nebo polojasného počasí s místní oblačností a občasnými přeháňkami. Denní teploty by měly být stále kolem 20-ti stupňů, noční pak v rozmezí 5 – 10 stupňů.

Dlouhodobá předpověď počasí

11. – 20. září: V tomto období se očekává převážně polojasné počasí s tím, že občas se mohou vyskytovat přeháňky. Pokud bude jasné počasí, dlouhodobá předpověď upozorňuje na ranní mlhy, které mohou komplikovat ranní cesty řidičům. V této části září by se průměrné denní teploty měly pohybovat v rozmezí 18 – 23 stupňů, průměrné noční teploty pak v rozmezí 9 – 4 stupně.

21. – 30. září: Na konci září by se počasí mělo zlepšit a dlouhodobá předpověď hovoří o přechodném zlepšení počasí, mělo by tedy převažovat polojasno a jasné počasí. Pouze na samotném konci září jsou očekávány vydatné přeháňky a déšť. Průměrná denní teplota by se měla pohybovat okolo 15 – 21 stupňů, průměrná noční teplota pak 8 – 2 stupně.

1. – 10. října: Dlouhodobá předpověď na říjen slibuje převážně jasné nebo polojasné počasí. Ráno a dopoledne by měly být mlhy, zbytek dne pak polojasné počasí. Nejvyšší denní teploty by se měly pohybovat v rozmezí 12 – 18 stupňů, nejnižší teploty v noci by pak mohly klesnout až na 1 – 7 stupňů. Celkově se tedy v první polovině měsíce říjen bude ochlazovat, ale čeká nás typické babí léto. Tedy chladno v noci a ráno, převážně pěkné počasí během odpoledne.

Babí léto

Na začátku měsíce říjen by se mělo projevit pravé babí léto – chladná rána s častým výskytem mlhy, převážně jasné nebo polojasné počasí odpoledne a relativně teplé počasí. Teploty by se v tomto období měly během dne udržovat v rozmezí 12 – 18 stupňů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *