Dlouhodobá předpověď počasí na červen

Minulý týden ve středu 8. Června měl svátek Medard. Vyplní se pranostika a čeká nás nyní deštivé počasí? Pohled z okna za posledních několik dní tomu docela nasvědčuje. Jaké tedy bude počasí v červnu a jaká je dlouhodobá předpověď na dalších třicet dní.

Dlouhodobá předpověď počasí na červen

Aktuální předpověď počasí na dalších třicet dní sice slibuje poměrně vysoké teploty, ale zároveň i docela hodně oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí na červen a začátek července je tedy následující:

Dlouhodobá předpověď 13. až 20. Červen:

V tomto období by počasí mělo být oblačné, místy přeháňky, ojediněle pak dokonce i bouřky. Ranní teploty se v tomto období budou pohybovat v rozmezí 14 až 8 °C. Denní teploty pak především na začátku období budou 20 až 25 °C. V místech bez oblačnosti by se ale mohly vyšplhat až na 27°C.

Oblačné počasí v červnu

Oblačné počasí v červnu

Dlouhodobá předpověď počasí na 21. až 30. Červen

I na konci měsíce červen by se pořád mělo objevovat poměrně hodně oblačnosti. Rozhodně nás tedy nečeká žádný tropický červen, jako tomu bylo v několika posledních letech. Dlouhodobá předpověď počasí říká, že i na konci června se pořád mohou objevovat občasné přeháňky, déšť nebo bouřky. Ranní teploty budou kolem 17 až 12 °C. Denní teploty by se pak měly pohybovat v rozmezí 19 až 25 °C.

Dlouhodobá předpověď počasí na začátek července (1. až 10. červenec)

Začátek prázdnin (tedy i začátek měsíce červenec) by počasí již mělo být o něco lepší než v předchozím závěru června. Pořád ale hrozí občasná oblačnost, dešťové přeháňky nebo i bouřky. Celkově by ale oblačnost již měla ustávat a srážek by mělo rychle ubývat. Tomy by pak měly odpovídat i teploty. Dlouhodobá předpověď počasí na červenec slibuje denní teploty v rozmezí 20 až 25 °C. Od druhého týdne v červenci pak až 27 stupňů.

Kdy se letos vyplatí mít dovolenou?

Dlouhodobá předpověď počasí na více než 30 dní dopředu už není nic jiného než odhad pravděpodobnosti. Takže zatím se nedá moc odhadnout, jaké bude počasí na konci července nebo dokonce v srpnu. Z dlouhodobých statistik počasí ale vyplývá, že období n přelomu červenec a srpen (poslední dva týdny v červenci a první týden v srpnu) dávají největší šanci na hezké počasí pro dovolenou v ČR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *