Dlouhodobá předpověď počasí duben 2011

První týden v dubnu bylo převážně jarní počasí, hned o prvním víkendu v dubnu dokonce padlo i několik teplotních rekordů. Jaká je ale dlouhodobá předpověď na zbytek měsíce duben 2011? Jaké bude počasí o velikonocích nebo na začátku měsíce květen?

Jaké bude počasí v dubnu?

Zatímco první týden v dubnu 2011 byl ve znamení převážně jarního počasí, kdy hodně svítilo sluníčko, a byly i poměrně vysoké teploty, další část měsíce duben, už tak hezká nebude.

Dlouhodobá předpověď počasí na duben 2011 říká, že od úterý 12. dubna se začne počasí zhoršovat. Přibude oblačnosti a teploty budou klesat dolů. Na horách dokonce bude ještě sněžit. V druhé polovině dubna nás tedy nečeká moc hezké počasí.

Jaké bude počasí v měsíci duben 2011 a o velikonocích? zdroj:wikipedia.org

Jaké bude počasí v měsíci duben 2011 a o velikonocích? zdroj:wikipedia.org

Jaké bude počasí o velikonocích

Velikonoce (velikonoční svátky) v roce 2011 připadají na 21. duben – 23. duben. V tomto období by ale ještě mělo být poměrně chladné počasí a hrozí i poměrně časté srážky nebo oblačnost. Letos to tedy nevypadá na prosluněný velikonoční víkend, spíše se asi budeme muset připravit na zataženou oblohu a teplejší bundu.

Dlouhodobá předpověď počasí 11.-20. duben 2011

Počasí bude převážně zatažené a bude oblačno a pršet. Na celém území ČR tak můžeme čekat občasné přeháňky a déšť, na horách pak může být déšť se sněhem nebo sněžení. Jen přechodně bude polojasno a svítit sluníčko. Ranní teploty budou jen v rozmezí 1 – 7 stupňů celsia, takže se na cestu do práce budeme muset pořádně obléknout. Přes den to pak nebude o moc lepší, nejvyšší denní teploty budou jen 9 – 14 °C, až na konci dubna se pak budou vracet zpět k 20 °C.

Dlouhodobá předpověď počasí  21.-30. duben 2011

I v této části měsíce duben nás čeká oblačnost a přeháňky. Ke konci měsíce, by ale už mělo být převážně polojasno a srážky by se nad územím ČR měly vyskytovat jen ojediněle. Po ránu nás pak čekají teploty v rozmezí pořád jen 2 – 7 stupňů. Přes den se pak maximální teploty budou pohybovat o něco výše, pořád to ale bude jen v rozmezí 14 – 18 stupňů. Při jasném počasí bez oblačnosti to pak může být maximálně 20 °C.

Dlouhodobá předpověď počasí  1.-10. květen 2011

Na začátku měsíce květen by mělo být už opravdu pěkné počasí. Přeháňky a jiné srážky se už budou vyskytovat jen ojediněle, v tomto období by už mělo být převážně polojasno nebo jasno. Budou i vyšší teploty. Po ránu pořád jen 5 – 10 °C, ale přes den by maximální teploty už měli být okolo dvaceti stupňů, při jasném počasí dokonce až 25 °C a to už začíná připomínat vyloženě hezké jarní počasí nebo dokonce už i letní počasí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *