Dlouhodobá předpověď počasí srpen a září

V letošním létě nebyla dlouhodobá předpověď počasí příliš úspěšná. Důvodem jsou především extrémní jevy počasí, jako bylo dlouhotrvající sucho v červenci nebo naopak silné přívalové deště v srpnu, které pak způsobily záplavy v části České republiky. Jaké bude počasí na konci prázdnin, tedy počasí na konci měsíce srpen a jaké počasí nás čeká v září?

Dlouhodobá předpověď počasí na konec měsíce srpen

Na konci srpna nás už žádná velká letní vedra nečekají. Kdo se těšil ještě na několik dní strávených v parném letním dni na sluníčku někde u vody, tak asi bude zklamaný. V srpnu, v období 16. srpen – 24. srpen 2010 nás čekají bouřky a oblačnost. Pršet by tak mělo především v první polovině týdne (tedy 16 a 17 srpna), následně by se počasí mělo o něco zlepšit a oblačnosti a deště již nebude tolik.  Během víkendu 21 a 22 srpna by se ale bouřky a oblačnost zase měly vrátit stejně jako v první polovině následujícího týdne.  Průměrné denní teploty by se pak měly pohybovat v rozmezí 20 – 25 stupňů.

Na samotném konci měsíce srpen by pak počasí nad Českou republikou měla ovlivňovat oblast vysokého tlaku vzduchu a očekává se přechod frontálního systému. Mělo by tedy opět spíše pršet a být deštivé počasí

Dlouhodobá předpověď počasí Zdroj:meteoblog.meteopress.cz

Dlouhodobá předpověď počasí Zdroj:meteoblog.meteopress.cz

Dlouhodobá předpověď počasí září

V podobném duchu jako konec měsíce srpen by se měl nést i začátek měsíce září. Dlouhodobá předpověď pro toto období také ale slibuje, že alespoň v první polovině září by se minimálně na několik dní mělo vrátit léto. Průměrné denní teploty již sice nebudou tak vysoké, jako v tropickém červenci, a v noci už začne být chladno, přesto by nás ale podle dlouhodobé předpovědi počasí mělo alespoň v první polovině září čekat hezké podzimní léto (babí léto).

Proč letos nefunguje dlouhodobá předpověď počasí?

V letošním létě se již několikrát stalo, že dlouhodobá předpověď počasí příliš nezafungovala. Tak například ještě na konci července dlouhodobá předpověď počasí na srpen slibovala, že začátek srpna bude sice ve znamení oblačnosti a srážek, ale že nejpozději do dvou týdnů se vrátí vysoké teploty z července. Místo nich ale do Česka přijít přívalové deště, které způsobily bleskové záplavy na severu Čech a způsobili problémy i na dalších místech republiky.

Stejně tak na začátku prázdnin dlouhodobá předpověď mluvila více o dešti, a dlouhé období tak vysokých teplot, jaké byly na začátku července, nikdo nečekal. Přečtěte si následující článek, pokud se chcete dozvědět něco více o tom, jak vzniká dlouhodobá předpověď počasí a jaká je její úspěšnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *