Volby 2010 se blíží, termín je již za necelé dva měsíce

Termín volby 2010 do parlamentu se již blíží. Termín volby je stanoven na 28. a 29. května 2010. V tento datum se budou po celé české republice konat parlamentní volby, které rozhodnou o složení poslanecké sněmovny a následně i vlády pro následující 4 roky. Jaké budou volby 2010?

Termín volby 2010 – volby do parlamentu

Volby 2010 do poslanecké sněmovny se budou konat na základě rozhodnutí prezidenta republiky Václava Klause, který stanovil datum pro volby na 28. – 29. Květen 2010. Volby budou probíhat

 • pátek 28. května 2010 od 14.00 hodin do 22.00 hodin
 • sobota 29. května 2010 od 8.00 hodin do 14.00 hodin

V těchto volbách se tedy bude rozhodovat o složení parlamentu, o tom, kteří poslanci zasednou na další roky do poslanecké sněmovny, co nás vlastně čeká?

Volby 2010 – politici, preference, strany

Volby 2010: ODS vs. ČSSD? (foto:idnes.cz)

Volby 2010: ODS vs. ČSSD? (foto:idnes.cz)

Volby v roce 2010 asi nepřinesou žádné dramatické změny. Politický boj se bude odehrávat především mezi hlavními stranami. Tedy bude se jednat hlavně o boje mezi ODS, ČSSD do které by mohli významněji promluvit strany jako KSČM, Strana Zelených, Lidovci a nedávno vzniklá TOP 09. U ostatních stran se nedá předpokládat, že by se jim podařilo překročit minimální hranici nutnou pro vstup do parlamentu, a pokud ano, tak jejich zastoupení velmi pravděpodobně nebude mít vliv na uspořádání sil.

Volební průzkumy ukazují na to, že česká politická scén je více a více rozdrobená mezi několik stran a že tento proces pokračuje. Vzhledem ke skandálům posledního roku, které poznamenali jak ODS, tak i ČSSD, se dá očekávat, že tyto dvě strany přijdou o část voličů, které jim ve volbách 2010 odlákají jiné strany. Tento úbytek ale zřejmě nebude tak vysoký, aby se tyto dvě strany ztratily z české politické scény (i když by to bylo jen dobře). Ostatní a nově vzniklé strany sice osloví část voličů, kteří již mají plné zuby politiky, kterou tu předvádí ODS a ČSSD, ale zřejmě se nebude jednat o dostatečně významný podíl.

V souhrnu, od volby 2010 se nedá čekat nějaký zásadní obrat v politickém směrování České republiky. Pořádná změna by ale rozhodně nebyla na škodu.

  2Komentáře

 1. Dana   •  

  kde na ty minimální mzdy seberete??????????????
  Velmi ráda bych se toho v průběhu Vašeho volebního období dočkala, jako řádný občan této republiky s dvěma maturitami . To jsou pouze kecy, kecy a jak dál s Vaším zadlužováním????co moje vnoučátka, jak budou žít, když Vy zadlužujete tento
  stát a daňové úniky netrestáte

 2. Lukas K.   •  

  Čím více sociálních výhod a pomoci bude nabízeno a rozdáváno tím více se lidé budou méně snažit a starat o svojí budoucnost a budoucnost svých dětí.To už není a nikdy nebude komunismus neboli utopie kudy cesta nevede.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *