Co všechno si na zahradě zvládnete postavit svépomocí? Třeba i pohodlnou saunu

A nemusíte přitom aspirovat na kutila roku. Na trhu jsou dnes dostupné šikovné stavebnice, které stačí sestavit podle přiloženého návodu a okamžitě si užívat všech jejich výhod. A po čem se poohlédnout?

Šikovný prostor pro dětské hry i uložení nářadí

Zahradní domky jsou v tomto ohledu klasikou. Zkrátka vám domů přijdou již předem připravené palubky a za jedno odpoledne máte hotovo. Domky z těchto palubek není nutné nechávat v rozebraném stavu aklimatizovat nebo čekat příliš dlouho s jejich plným zatěžováním. Konstrukce je navržena tak, aby k úplnému doschnutí domku došlo až po jeho výstavbě, díky čemuž se použité palubky sevřou a celá stavba se ještě dodatečně zpevní. Tyto domky na nářadí je možné začít používat ihned poté, co bude dřevo naimpregnováno.

Úkryt před neodbytným sluncem

Stejně jednoduše si sestavíte i altány a pergoly. Stačí si vybrat model, který vám bude nejvíce vyhovovat. Modely se zastřešením jsou samozřejmě složitější a hodit se rozhodně budou alespoň dvě pomocné ruce. Ale stále není třeba nic řezat ani vyměřovat. Takové velké lego pro dospělé.

Finská romantika se vším všudy

A snadné bude i vybudování sauny. Stačí jen najít vhodnou rovnou plochu a zvolit si ideální vzhled. Skutečnou autenticitu i perfektní vnitřní podmínky nabídnou zejména sauny, inspirované finskými koupacími sudy. Jednoduše je nepřehlédnete a vaši zahradu posunou na zcela jinou úroveň. Kromě sestavení ještě musíte myslet na nákup vhodných kamen a také doporučený nátěr přírodními oleji z venkovní strany. Ale to je opravdu vše. Použití kvalitního borovicového dřeva se už postará o všechno ostatní.

A jak takové sauny vypadají přímo v zahradě se můžete přesvědčit třeba na stránkách domky-herold.cz. Najdete tu i další šikovné tipy. Stačí si jen zvolit z bohatě zásobeného menu a popustit uzdu své fantazii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *