Koupili jste si drahé záclony, a přesto nevypadají hezky? Víme proč

I když je původní myšlenka textilních doplňků do interiéru dobrá, finální provedení často pokulhává. Ať už toužíte po pohádkovém vzezření ve stylu zámku na Loiře nebo dáváte přednost střízlivému pojetí minimalismu, existují pravidla, která se přece jenom obcházet nevyplácí.

Sázka na kvalitní materiály je v tomto případě rozhodně na místě. Levné polyesterové povlečení  vám spokojený spánek nezajistí a stejné je to i u záclon a závěsů. Vysoká gramáž, správná technika tkaní a barevná stálost udělají pro skvělý první dojem víc než sázka na supermoderní trendy v podání levného základu.

Jeden pruh látky nikdy nestačí…

V poslední době jde o oblíbenou levnou módu. Používáte-li závěsy jen k dekoračním účelům a o skutečné stínění vašeho domova se starají např. žaluzie, pak nákup dvou úzkých pruhů látky po stranách oken vysloveně láká. Ale zklameme vás – dobře vypadají jen fotografiích, na nichž jejich autor vystihl ideální úhel pohledu i dopadu slunečních paprsků. V jakékoliv jiné situaci působí spíše nepatřičně než elegantně. Alespoň minimální řasení je proto více než žádoucí.

Dekorativní voály jako fenomén, který neumíme používat

Záclony pověšené do dekorativního oblouku vypadají skvěle. Ale dřív, než si je pořídíte, vezměte v úvahu několik věcí. Především jde o prostupnost světla. Ta je u voálů horší než u běžných záclon a tmavé místnosti dostanou ještě chmurnější vzezření než předtím.

Nespoléhejte rovněž na to, že vás potištěné voály ochrání před zvědavými pohledy vašich sousedů. Jejich účel je opravdu čistě dekorativní, zastínění je třeba řešit jinými metodami – např. žaluziemi nebo závěsy.

Barevné ladění? Ano, ale se vším všudy

Vypadá velice dobře, když je bytový textil v jednom pokoji sladěn do stejného odstínu. Ale určitě by k tomu nemělo docházet „od oka.“ Proto si vždy vezměte s sebou na prodejnu zbytky potahu ze sedačky nebo kousek koberce, případně si nechte od internetového prodejce zaslat vzorek látky zdarma. Pamatujte si, že zboží upravené na míru, obvykle nelze vrátit.

A kam za jít pro široký výběr? Třeba do e-shopu Dante.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *