Kabelky a typ postavy? Souvisí to spolu víc, než si myslíte

Nejspíš u nás nenajdeme ženu, která by se bez kabelky obešla. Poslouží k uložení různých cenností i nezbytností a leckdy ji majitelky neváhají označovat za svou nejlepší přítelkyni. Ovšem takový nákup kabelky – to už je něco docela jiného.

Také tápete v obchodě a netušíte, který model si vybrat? Odsuňte na chvíli stranou módní trendy a podívejte se sama na sebe v zrcadle. Kabelky klasické s dlouhým uchem a obdélníkovým tvarem se totiž rozhodně nehodí pro každou ženu. Vybírat je třeba i podle dalších kritérií.

Výběr kabelky podle typu postavy

Podle postavy si vybíráme ledacos –  i kabelku. Boubelky sice tak nějak intuitivně cítí, že miniaturní crossbody modely na dlouhém popruhu tak nějak asi nebudou pro ně. Tím to zpravidla končí. A nejde jen o BMI index, ale také o výšku a celkový vzhled postavy. Právě proto pro vás máme pár užitečných tipů ke správnému výběru kabelky.

Kabelka pro postavu typu jablko

Trápí vás poněkud širší pas a naopak poměrně tenké ruce a nohy? Pravda, nejsou to sice ideální proporce ale kabelky vám s nimi mohou výrazně pomoci. Velké crossbody modely nebo objemné kabelky s dlouhým popruhem vám pomohou opticky zamaskovat bříško. A pokud touto cestou jít nechcete, vsaďte na kabelky do ruky nebo přímo praktické aktovky do práce. Nic nemaskují, ale ani neupozorňují na nedostatky. A to se rozhodně počítá! Výrazné vzory pak na sebe snadno strhnou pozornost, čímž oči náhodných kolemjdoucích odvedou od výrazného bříška ještě více.

Jak si kabelku vybírají hrušky

Musíte se potýkat s širokými a výraznými boky? Pak naopak na objemné kabelky a dlouhé popruhy zapomeňte! Končí totiž přesně tam, kde začínají vaše problematické partie a tím na ně chtě nechtě upozorní. Nejlepší službu vám proto udělají malé kabelky do ruky, případně psaníčka. Pokud se už neobejdete bez popruhu, měl by být krátký, a přehozený přes ruku, nikoli zavěšený na rameni. Doporučujeme spíše jednobarevné kousky nebo ty s drobným vzorkem. Výrazné zdobení můžete nechtěně přitáhnout pohledy ostatních lidí právě tam, kde o ně vůbec nestojíte.

Co s postavou, která vypadá jako přesýpací hodiny?

Výrazný pas a vyvážené proporce prsou a zadečku jsou darem, takže je rozhodně neskrývejte. Naopak, dlouhý popruh a kabelka přes bříško by z vás v pohledech kolemjdoucích mohly udělat pravidelnou „krabici.“ Jinak máte však výběr celkem volný a ničím neomezený. A pokud přece jen milujete crossbody, naučte se je nosit spíše za sebou. Vypadá to lépe. Co do barevnosti také nejste nijak omezena, takže můžete bez obav sázet na módní trendy!

Široký výběr kabelek pro každý typ postavy

Že jste se právě našly? Tak gratulujeme a nebojte se své právě nabyté vědomosti adekvátně zúročit. V e-shopu TOUS naleznete široký sortiment kabelek všeho druhu, přehledně roztříděný do mnoha kategorií a podkategorií. Na několik kliků si tak budete moci vybírat pouze z módních doplňků, které k vám dokonale sednou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *