Čeští politici objevili Wikipedii, a hned se jí pokoušejí zneužít!

Český politik se snaží manipulovat a zneužít Wikipedii ve svůj prospěch!

Český politik se snaží manipulovat a zneužít Wikipedii ve svůj prospěch!

Dnes se v médiích objevila kauza kdy Radovan Myslík, tiskový mluvčí starosty Prahy 5 se pokusil zmanipulovat obsah Wikipedie. Konkrétně na stránce, která se zabýval životopisem a skandály okolo starosty Prahy 5, Milana Jančí, který je členem ODS.

Ve Wikipedii se o Milanu Jančí píše, že se jedná o osobu, se kterou je spojena celá řada skandálů. V roce 2002 měl srazit strážníka, který mu chtěl zakázat vjet na uzavřený most, měl se údajně podílet na pochybném prodeji nemovitostí na Praze 5 a fingovaném nákupu pozemků. Celou stránku o starostovi prahy 5 Milanu Jančí na Wikipedii najdete zde

Janačího mluvčí Radovan Myslík se hájí tím, že se jen pokoušel upřesnit nepravdivé informace které o starostovi wikipedie uvádí. Přitom prý „omylem“ smazal negativní informace o starostovi. Hájí se také tím, že s Wikipedií nikdy nepracoval. To by bylo uvěřitelné, kdyby se mu smazání povedlo jednou. Podle správců Wikipedie, kteří si provedené změny všimli a vrátili záznam o starostovi Janačím do původního stavu, byl druhý den obsah znovu smazán. Po dalším obnovení informací a dalších pokusech o mazání a editaci raději celou stránku uzamkli a není tedy nyní možné tento záznam upravovat.

Wikipedie je otevřená encyklopedie která si zakládá na svém odstupu od politiky. Editovat obsah může každý a kolem kontroverzních témat se obvykle vytváří početná komunita editorů, která zastupuje názory všech stran, takže obsah wikipedie je obvykle velmi korektní a vel, mi se blíží realitě.

Zdá se, že čeští politici po tom, co nedávno objevili facebook, přišli i na to, že existuje Wikipedie, a hned se jí pokoušejí zneužít. Ale asi si neuvědomili, že na rozdíl od voličů, které dokáží „zblbnout“ svými prohlášeními v tisku, jim v prostředí internetu všechno neprojde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *