Bezpečnostní vesty a další šikovné reflexní gadgety

Základní pravidlo pro bezpečný pohyb na silnici říká: Být vidět. Právě proto učíme děti nejdříve opatrně vykouknout mezi zaparkovanými auty, neschovávat se do davu a nevstupovat do silnice rychlým krokem.

A stejná pravidla bychom je měli učit i v případě, že jejich cesta do školy nebo na kroužek vede skrz hustou mlhu, nepříjemné mrholení, či dokonce brzkou ranní anebo pozdní večerní tmu. Obyčejné reflexní prvky bohužel často nestačí, jedinou jistotou je dobře vybraná reflexní vesta – ovšem taková, kterou vaše dítě skutečně bude chtít nosit!

Podívejte se dobře, je vaše dítě skutečně opravdu dobře vidět ze všech stran?

V šatníku našich dětí mají reflexní prvky v některých případech už své pevně zakotvené místo. Nejčastěji mívají podobu školních aktovek a reflexních proužků na rukávech bundy. Ale myslíte si, že to opravdu stačí? Vždyť nebezpečí se může přiblížit z jakékoliv strany – stačí být na přechodu k autu natočeni tou nesprávnou stranou a za snížené viditelnosti je o malér postaráno.

Navíc není reflexní prvek jako reflexní prvek. Některé z nich mají odrazivost mizivou, takže pocit bezpečí je pouze zdánlivý. I proto se vyplácí vsadit na výrobce, jenž má s podobným sortimentem mnohaleté zkušenosti. Nabízí-li například reflexní vesty do školky a nedělá mu problém doplnit své výrobky o slušivý potisk nebo obrázek (aby se dítěti vesta skutečně líbila a nechtělo ji sundávat), jde o dobré rozpoznávací znamení.

Nakupujte tam, kde vám ve všem vyjdou vstříc

Na Altima.cz mají v tomto oboru již mnohaleté zkušenosti. Nabízí reflexní vesty i pro nejmenší děti (do věku dvou let) a vybrat si můžete z klasického zapínání vepředu, zapínání na boku, případně pohodlného přetahování přes hlavu. Samozřejmostí jsou i další reflexní prvky, jenž vám pomohou udržet dítě v bezpečí skutečně za všech okolností. Stačí si vybrat ty, které vám budou nejlépe vyhovovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *