Aby se SMS půjčka nestala pastí. Co je dobré vědět?

K penězům se dostanete rychle, i když vám právě odstřihli internet a rodinní známí jsou plně vytíženi. Aby se však snadná pomoc z aktuální finanční tísně neproměnila ve velkou nepříjemnost, je třeba pamatovat na několik věcí.

Okamžité peníze? Napoprvé bohužel ne…

Jestliže vám opravdu hoří termíny, nebude nejspíš oblíbená nebankovní půjčka přes SMS zprávu tím pravým řešením. Ta úplně první totiž u každého klienta zpravidla probíhá přes složenku Českou poštou. Poskytovatel je ze zákona nucen prověřit totožnost žadatele, zkontrolovat registr dlužníků, vytvořit klientský profil… Poskytnutí půjčky tak často zabere i několik dní. Musíte tedy zvážit, zda si takovou časovou prodlevu můžete dovolit.

Na druhou stranu bývá první půjčka často poskytována bez úroku (samozřejmě při včasném splácení). Další půjčky od stejné nebankovní společnosti už bývají mnohem jednodušší a peníze na váš bankovní účet opravdu dorazí do několika minut.

Půjčka pro každého? Pozor na to!

Často se SMS půjčka chlubí tím, že půjčí absolutně každému, a to bez prověřování registrů a dalších “zbytečných“ procedurálních postupů. Ano, své peníze jistě dostanete, ovšem za cenu velmi vysokých úroků – mnohem vyšších, než u klasických nebankovních půjček. Ani malé zpoždění při splácení se neodpouští a odměnou za něj bývají vysoké pokuty a penále. Snadno se tak můžete dostat do spárů obávané dluhové spirály, jež často končí osobním bankrotem.

Prodloužení termínu? Raději ne

Mezi výhody SMS půjček bývá často řazena i možnost prodloužení termínu splatnosti. Její nevýhodnost v podobě vysokých poplatků pak bývá zmíněna pouze velmi drobným písmem (v tom lepším případě). Nikdy si tedy neberte SMS půjčku ve chvíli, kdy pochybujete o své schopnosti jejího včasného splacení.

A pokud jste přesto pevně rozhodnuti, využijte možnosti porovnat úvěry a půjčky díky chytrým webovým srovnavačům. Vyzkoušet můžete například Navigatoruveru.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *