Kde se odehrává třetina společného života manželů?

Že je dobrá matrace klíčová pro dosažení dobrého stavu zad, je známá věc. Pokud si ale odpovíme na titulní otázku našeho článku, zjistíme, že je překvapivě zásadním činitelem při tvorbě spokojeného manželství. Téměř třetina manželského soužití připadá totiž na postel, v níž spolu manželé tráví noci. U většiny obyčejných lidí se společné spaní odehrává v manželské posteli, málokdo si může dovolit mít v domě či v bytě více ložnic. Na matraci v takovém dvoulůžku je tedy uvalena velká zodpovědnosti. Musí zaručovat, že se v ní oba partneři pohodlně vyspí a nebudou se vzájemně rušit.

Spát spolu se vyplatí

Ačkoli různí odborníci na partnerské soužití od společného spaní někdy odrazují, zamilované páry po něm touží. A není to pouze z úsporných důvodů. Jít společně spát a společně vstávat nebo si prodloužit víkendové ráno společným řáděním s dětmi ve velké posteli představuje v představách mnoha osob šťastnou rodinu. Zařizování ložnice je oblíbenou doménou žen, které si v ní realizují své romantické představy. Co oku lahodí, k však tomu může být tělesná schránka zcela indiferentní. Aby se člověk večer do postele těšil a ráno z ní vycházel pohodově naladěný, je úkolem nenápadného kvádru ukrytého pod prostěradlem a zastlaného pokrývkou povlečenou líbivým povlečením.

Současní výrobci matrací nabízejí své výrobky v široké škále různých typů a vlastností, také cenové rozpětí je poměrně obsáhlé. Co lze však říci s jistou, jedna manželská matrace vyjde vždy levněji než dvě “singlovky” stejného druhu.

Jak poznám kvalitu

Tak zázračná matrace, se kterou by byl spokojen každý člověk,není nikde na světě k nalezení. Jakákoliv matrace, která nabídne úlevu zádům, pohodlí a spánek bez nepohodlí a přerušení, bude pro vás tou nejlepší. Je zkrátka třeba si vybrat takovou jež naplní vaše osobní kritéria pohodlí. Přitom je důležité vědět, že tyto osobní preference se budou postupně měnit s tím, jak tělo stárne a mění se kvalita spánku.

V případě manželského lože je rovněž nutné vzít v úvahu potřebu matrace držící maximálním možným způsobem svůj tvar. Bez ohledu na to, jak jsou si osoby blízké, jejich spánkové vzorce nikdy nebudou úplně stejné. Přerušení spánku kvůli bezděčným pohybům partnera je největším problémem pro páry, které spolu sdílejí postel. Ty může vyřešit tzv. taštičková matrace. Je sice trochu dražší, ale díky speciální výrobní technice reaguje na pohyb jenom v místě dotyku, “neposílá” ho dál.

Zárukou je neopotřebovanost

Rada, která může být udělena bez zaváhání a ohledů na osobní potřeby každého člověka, zní: Dobrá matrace nemůže být stará. Životnost matrací se pohybuje v rozmezí sedmi až deseti let, konkrétní číslo je závislé na materiálu a zacházení (jak často se na ní spalo, byla-li využívána i k dennímu odpočinku, byla-li chráněna chráničem apod.). Důležitější než řeč čísel je osobní pocit – pokud cítíte, že matrace už není to, co bývala, přichází nevyspání a ozývají se bolesti zad a krční páteře, je nejvyšší čas pro výměnu.

Vyplatí se sledovat slevové akce, nabídka výprodeje matrací 160 x 200, což je jeden z nejobvyklejších rozměrů manželské postele, je poměrně častá. Pokud jde o dobré zdraví zad, nesnažte se za každou cenu co nejvíc ušetřit. Přestože žádná matrace nevydrží věčně, když investujete do takové, která je vyrobena z vysoce kvalitních materiálů, určitě si přijdete na své. Navíc pokud se vydělí cena počte dní, po které matrace bezchybně sloužila, je částka za jednu noc korunovou položkou.

Co považuje za největší úskalí společného spaní? Jak často měníte matraci ve své posteli?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *