Ach, ty diety

Skoro každý z nás touží po krásné a ideální postavě. Jenže, mnohým z nás se to vůbec nedaří. Možná jste i vy zkusili všelijaké možnosti hubnutí, odzkoušeli jste i několik diet, ale žádaný efekt se navzdory všem snahám nedostavil. Jistě jste slyšeli o různých druzích všelijakých diet. Hubnutí pomocí zelné či brokolicová polévky, dělená strava, Dukanova dieta, mléčná dieta, je jejich nespočet a stále vznikají nové a nové druhy.

Možností, jak zhubnout je tedy velmi mnoho, záleží jen na nás, jakou si vybereme. A hlavně, co od ní očekáváme. Mnohé diety slibují prudký pokles hmotnosti během velmi krátké doby. Je však takový způsob hubnutí správný? A co je hlavní, nemá negativní vliv na naše zdraví? Pokud se nad tím lépe zamyslíme, odpovědi na naše otázky budou velmi jednoduché.

Říká se, že každé hubnutí musí začít v hlavě. Měli bychom se hlavně zamyslet nad tím, proč přibíráme, co to způsobuje. Často v tom je nesprávná životospráva. Někteří lidé nesnídají, jiní se přejídají ve večerních hodinách, další zas jedí hodně sacharidů, které jsou obsaženy i v sladkostech. Pokud chceme zdravě žít, měli bychom se správně stravovat a dbát na dostatek zdravého pohybu. Naše strava by měla být pestrá a vyvážená, bohatá na některé látky, jako například vitamíny, minerály či kalcium. Pokud se začneme zdravější stravovat a zkombinujeme to s pohybem, žádaný výsledek se zajisté dostaví. Nejenže zhubneme, ale budeme se i mnohem lépe cítit. A nebudeme se muset ani bát jojo efektu, který je častým průvodcem mnoha diet.

jill111 / Pixabay

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *