Analog Medicine Thermometer Pills  - lovini / Pixabay

Zjistěte, co vše umí vitamín D ve vašem těle, už nikdy nebudete jeho doplňování zanedbávat

Funkce tohoto vitamínu v našem organismus je mnohem komplexnější, než jsme si mysleli. I když se často mluví o jeho důležité funkci týkající se zdraví kostí a vstřebávání vápníku, ve skutečnosti jde jen o onu pověstnou špičku ledovce.

Vitamin D se podílí i na fungování imunitního systému, například tím, že moduluje hladiny cytokinů a reguluje dělení lymfocytů. Je-li jeho hladina v organismu dostatečná, pak dokáže předcházet autoimunitním onemocněním, cukrovce 1. typu, roztroušené skleróze, revmatoidní artritidě a dalším obávaným zánětlivým onemocnění.

Působí protizánětlivě a leckde i preventivně

Studie z poslední doby ukázaly například přímý protizánětlivý účinek vitaminu D na cévní systém, což je důležité zejména v prevenci kardiovaskulárních onemocnění. Rovněž bylo dokázáno, že vitamin D3 snižuje akumulaci amyloidu v mozku a zlepšuje kognitivní funkce, a to například u obávané Alzheimerovy choroby.

Těhotenství a vitamin D – pomáhá matce i dítěti

Vitamin D je důležitý také pro zdraví matky a nenarozeného dítěte. Pomáhá mimo jiné zachycení embrya v placentě a udržuje normální těhotenství. V pozdějších fázích pak podporuje růst plodu.

Nedostatkem vitamínu D nejsou ohroženy jen děti

Právě z těchto důvodů dostávají děti do dvou let předepsán vitamín D v kapkách. I nepříznivé podmínky v těhotenství lze totiž prostřednictvím umělého doplňování vit D3 ještě významně zvrátit. Ovšem nedostatkem toho vitamínu jsou ohroženy i další skupiny obyvatel:

  • lidé s omezeným pobytem na slunci,
  • lidé se zánětlivým onemocněním střev,
  • lidé s tmavou kůží,
  • a lidé s nadváhou nebo dokonce obézní.

Jeho příjem se rozhodně nevyplatí zanedbávat. Poohlédněte se proto po certifikovaném zdroji se snadným užíváním. Kapky z Woldoshop.cz jsou vhodné pro celou rodinu a díky přesnému dávkování za pomoci kalibrovaného kapátka vám vždy dodají tolik vitamínu D, kolik právě potřebujete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *