Zařizujete si svou kancelář? Prozradíme vám, co nesmí v kanceláři chybět

Pracujete v kanceláři? Pak jistě víte, že je důležité, aby vaše kancelář byla vkusně a útulně zařízená, jinak se vám v ní bude pracovat hůře a nebudete efektivní. Ať už si zařizujete svou kancelář ve velké firmě, ve které pracujete, nebo jste se rozhodli pracovat formou Home Office, tedy si zařizujete domácí kancelář, víme, co v kanceláři nesmí chybět.

Mezi nepostradatelnosti každé kanceláře patří bezesporu květiny. Pokojové rostliny jsou součástí nejen rodinných domácností, ale také kanceláří, kde trávíte velkou část svého dne. Mají jak estetickou funkci, tak fungují jako čistička vzduchu. Existuje mnoho rostlin, které dokážou z interiéru vysát všechny škodliviny a toxiny, které nám brání v efektivní práci a které škodí našemu zdraví.

Samozřejmě kancelář nemá být vyplněna jen květinami. Kromě pokojových rostlin se zaměřte na nábytek.

Jaký nábytek nesmí v kanceláři chybět?

Žádná kancelář se neobejde bez pracovního stolu a také bez kancelářské židle, případně bez jednací židle či konferenční židle. Co se týče pracovního stolu, při jeho výběru dbejte hlavně na dostatečnou výšku. A co se týče kancelářské židle, zde se rozhodujte na základě několika kritérií.

Každá kancelářská židle musí být pohodlná, také musí poskytovat pevnou oporu zádům po celé jejich délce. Navíc musí být polohovatelná, otáčivá, také musí umět měnit svou výšku. Když židle bude mít i opěrku hlavy a područní opěrky, máte vybráno.

Při výběru židle klaďte důraz i na materiál. Nevolte příliš měkké materiály, budete mít tendenci sklouzávat ze židle, ale zase se vyhněte i příliš tvrdým materiálům – přece jen musí být židle pohodlná.

Nezapomínejte na elektroniku

Kancelář by nebyla kanceláří, pokud by se v ní nenacházel pracovní počítač, respektive notebook, dále tiskárna, případně skartovačka nebo fax. Nezapomínejte ani na telefon, abyste byli stále ve spojení s ostatními pracovníky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *