Záclony jsou součástí každé domácnosti. Zkuste si dát záležet na jejich pečlivém výběru  

Většina lidí stále nedá na záclony dopustit, a proto je můžete najít téměř ve všech domácnostech. S jejich pomocí totiž lze jednoduše proměnit celkový vzhled interiéru, který tak bude působit mnohem útulněji. Samotný výběr záclon však dokáže některé z nás pořádně potrápit, jelikož nezáleží pouze na jejich vzhledu, ale i ostatních parametrech, jako je délka, šířka či kvalita materiálu. V souvislosti s tím jsme si pro vás připravili krátkého průvodce výběrem záclon, v němž vás provedeme tím nejdůležitějším.

Správný odhad délky a šířky záclony je nejdůležitější

V případě, že vybíráte nové závěsy a záclony, měli byste se v první řadě zaměřit na rozměry okna. Důležitá je právě jeho délka a šířka, přičemž je vždy nutné myslet na určitou rezervu, a to zejména u záclony. Během jejího zavěšování je nutné záclonu ohnout, čímž přijdete o část její délky – myslete i na řasení, které je u záclon obvyklé.

V obchodě, kde prodávají bytový textil, vám obvykle nabídnou hned dvě možnosti, a to buď rovnou prodej textil,u z nějž si záclonu ustříhnete, nebo koupi již hotové záclony. V prvním případě je příprava záclony poměrně složitá a nemusí se každému hned na poprvé povést, čímž si ale zničíte poměrně drahý kus textilu. Právě proto je lepší investovat rovnou do hotové záclony, kterou pouze zavěsíte a máte hotovo.

Vyšší kvalita záclon vám zajistí i jejich delší životnost

Výběr bytového textilu, včetně záclon a závěsů, není pouze o správných rozměrech, ale i kvalitě. Ta vám zaručí především vysokou odolnost textilu a jeho dlouhou životnost. Velkou roli při výběru mohou hrát i další faktory, jako je například průhlednost materiálu u závěsů. Pozor si však dejte i u povlečení, u nějž je důležité také to, zda je vám daný materiál na omak příjemný či naopak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *