Home Decor Furniture Interior  - tungnguyen0905 / Pixabay

Zařizujete obývací pokoj? Známe detaily, na které se často zapomíná

Jde o srdce celého domu – o místo, kde se potkává celá rodina. Proto by sedací souprava v obývacím pokoji měla být pohodlná, stolek praktický a křeslo – inu jednoduše lenošivé. Mnohdy však dbáme spíše na vzhled než na tyto praktické detaily.

A jak to tedy napravit? Poradíme vám, jak a čím vybavit váš obývací pokoj, aby vždy dokonale sloužil svému účelu.

Pohovka nemusí být striktně v rohu ani uprostřed místnosti

Výběr sedací soupravy je na celém procesu tím nejdůležitějším. Chcete-li ušetřit místo, umístěte ji do rohu. Velká sedačka ve tvaru U naopak od sebe může oddělit jednotlivé funkční zóny. A pozor na velikost – spočítejte si dobře místa k sezení a pokud možno vždy přidejte nějaké navíc.

Dbejte na to, aby se v místnosti všichni cítili dobře

Pokud něco nemáme rádi, pak je to obtížný přístup kamkoliv. A velké kusy nábytku mohou s touto filosofií nepříjemně zatočit. U velkého posezení tedy zvažte, zda by místo většího stolku nebyly vhodnější spíše dva menší konferenční stolky, mezi nimiž se snadno propletete. A dobře měřte. Mezi sedací částí pohovky a deskou stolu musí být dostatečně velký prostor pro pohodlné usednutí.

Jak dodat obývacímu pokoji nečekaný prvek

Sázíte na útulnost a chcete být zkrátka „sví?“ Vezměte si na pomoc eklektismus. Ten povoluje zařadit do jinak běžně vybaveného obývacího pokoje několik cizorodých prvků, byť je jeho původním účelem zajímavý mix stylů. Uprostřed moderního prostoru se tak mohou ocitnout třeba vintage křesílka  s krajkovou dečkou na pozadí, aniž by působila nepatřičně. Nebo může industriálně zařízené místnosti dominovat retro pohovka – záleží na vašich preferencích.

Možnosti jsou v současné době opravdu velké, stačí se jen porozhlédnout. Pomoci vám v tom dokáže například šikovný vyhledávač a porovnávač nábytku Inhaus.cz. Najdete tu nejenom nábytek, ale i dekorace z mnoha e-shopů. Snadno si tak vyberete přesně to, co potřebujete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *