Bedroom Interiors Furniture  - tungnguyen0905 / Pixabay

Skutečné pohodlí v ložnici může mít mnoho podob

Zdravý spánek je v posledních letech skloňován doslova ze všech stran. Přikládáme mu značnou důležitost, a to rozhodně právem. Hlídáme si správně vybranou matraci, dostatečně pohodlné rošty i  teplotu během spánku. Ovšem na výběr dobrého povlečení už nám poté leckdy nezbývají síly.

A to je rozhodně škoda. Právě luxusní lůžkoviny jsou totiž tím, s čím se naše kůže potkává doslova každou noc. A nevhodně zvolené materiály díky tomu dokáží „vyrobit“ nejednu bezesnou.

Sázka na moderní povlečení se vyplatí jen někdy

Pro mnoho z nás je luxusní povlečení takové, o které se nemusíme vůbec starat. Neztrácí barvy, po vyprání rychle schne, není třeba ho žehlit… To platí například pro oblíbený krep nebo mikroplyš. Ovšem stejné vlastnosti nabízí i běžně zpracovaný polyester, který rozhodně do ložnice doporučit nelze. Špatně odvádí jakoukoliv vlhkost pryč od těla, takže se i pod velmi tenkou přikrývkou můžeme opravdu nepříjemně zpotit. Navíc obvykle rychle ztrácí na kráse, zvláště pokud ho při praní vystavujeme vyšším teplotám.

Jaké materiály lze zařadit pod označení luxusní?

Mezi základní druhy patří hned čtyři:

  • bavlna,
  • satén,
  • krep
  • a mikroplyš.

Ve skutečnosti bychom mohli první tři body sloučit jen pod označení bavlna, ovšem málokdo ví, že třeba právě pravý satén (jenž v zimě hřeje a v létě chladí) má základ právě v bavlně. A totéž platí pro krep. Vstupní surovina je tatáž, liší se pouze způsob jejího zpracování.  Nic jiného na tom opravdu není. A rada? Dbáte-li na kvalitu, soustřeďte se na gramáž – čím vyšší, tím lepší.

A mikroplyš? Ten už sice bavlněný není, ale to vůbec nevadí. Jestliže chcete své luxusní přikrývky obléknout do něčeho, co by jich bylo skutečně hodno a zároveň máte rádi opravdové teplo, chtějte právě mikroplyš. Na dotek připomíná plyšového medvídka a co do vlastností se velmi podobá kvalitní bavlně. Navíc však nabídne mnohem zajímavější barevné zpracování, protože na něm všechny odstíny zkrátka lépe vyniknou. Přesvědčit se o tom může například u specialistů v e-shopu Luxusniluzkoviny.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *