Hledáte způsob, jak snížit výrobní náklady? Spolehněte se ve výrobě na kvalitní kalibry

Kvalitní kalibry jsou klíčovou součástí téměř každé výroby, díky čemuž lze výrazně snížit výrobní náklady. S jejich pomocí totiž můžete odhalit nepřesnosti u výrobků už na samotném počátku a vyhnout se i případnému poškození výrobních strojů. Ve výsledku se vám tak investice do kontrolních kalibrů několikanásobně vyplatí.

Kalibry vám pomohou snížit vaše výrobní náklady

Pokud chcete ve firmě ušetřit část kapitálu, měli byste se zaměřit v první řadě na proces výroby. V souvislosti s ní můžete ušetřit nemalé částky, a to zejména v případě, že se vám ji podaří zrychlit a zefektivnit. Každopádně je třeba dbát na to, aby neutrpěla kvalita. Vhodným řešením je například použití kalibrů, které lze využít u v průběhu celého výrobního procesu.

Během něj jsou používány dvě strany, a to zmetková a správná, díky čemuž lze odhalit mírné odchylky výrobku či to, že se jedná o zmetek. Nemusíte tak zbytečně plýtvat své prostředky na již poškozený výrobek, a naopak ho ihned vyřadíte z celého procesu. Kontrolovat přitom můžete nejen vnitřní a vnější rozměry výrobků, ale i závitů.

Pro atypické výrobky je možná výroba kalibrů na míru

V celé řadě firem se naleznou výrobky, které disponují atypickými rozměry, s nimiž si dostupná měřidla a kalibry neporadí. U jednoho z předních dodavatelů Michovský-TOOLS s.r.o. narazíte na čtyři základní druhy kalibrů, a to:

  • Závitové kalibry – kontrolují vnitřní závity,
  • Měřící kroužky – kontrolují vnější závity,
  • Válečkové kalibry – kontrolují vnější rozměry obrobků,
  • Třmenové kalibry – kontrolují vnitřní rozměry obrobků.

U zmíněné firmy si můžete nechat vyrobit i kalibry a měřidla přímo na míru vašim výrobkům – více informací se dozvíte zde https://www.nastroje.cz/kalibry-a-meridla/. Individuální přístup a ochota vytvořit kalibr na míru atypickým rozměrům jsou samozřejmostí.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *