Bedroom Interior Design House Room  - StuBaileyPhoto / Pixabay

Zařizujete ložnici? Víme, na co nezapomenout

I když to tak nevypadá, jde o nejdůležitější místo v bytě. Koneckonců – spánkem trávíme asi třetinu života, takže bychom ho určitě neměli odbývat v nevhodně zařízeném pokoji. A co si žádají moderní trendy?

Především pohodlí a komfort – přesně taková totiž ložnice musí být. Měla by v nás vyvolat chuť na plnohodnotný odpočinek, na který se budeme bez nadsázky dokonce i těšit. Jako první se tedy zaměřte na to, na čem vlastně spíte.

Království za kvalitní postel

Máte doma ještě staré postele po prarodičích? Pokud nejde o skutečně kvalitní kus nábytku, zbavte se jich. Starožitné kousky s pevným rámem si zaslouží pružinové alias taštičkové matrace, jež jako jediné tento typ řešení dokáží využít ve svůj prospěch. Všechny ostatní typy vyžadují lamelové rošty. Chtějte ty z poctivého dřeva a s plastovým uchycením – gumová držadla totiž mívají tendenci velmi rychle praskat.

Nábytek jako vaše pravá ruka

Teprve ve chvíli, kdy si vyberete vhodnou postel, přistupte i k nákupu komody. Ty v moderních domácnostech, jež se potýkají s nedostatkem místa, mnohdy nahrazují noční stolky. A právě proto musí být umístěny v té správné výšce tak, abyste na jejich plochu pohodlně dosáhli i v leže.

Nezapomeňte ani na dostatek úložného prostoru

Nechcete to mít ráno ke svým svrškům daleko? Pak vsaďte na prostorné šatní skříně. Rády pojmou vaše oblíbené oblečení a jako bonus uskladní i množství dalších věcí, jež by jinak v prostoru jen nepříjemně překážely. Mají-li však na sobě zrcadla, dejte si při jejich umístění pozor. Nikdy by se totiž neměla nacházet přímo naproti posteli – odrazy by totiž mohly rušit váš jinak spokojený spánek.

A kde si vybrat z opravdu pestré nabídky zařízení nejenom pro ložnici? Vyzkoušejte inhaus.cz –  vyhledávač a porovnávač nábytku, který vám ukáže nábytek a dekorace z mnoha e-shopů. Snadno si tak vyberete z velkého množství produktů to, co se vám líbí.

Bedroom Interior Design Kid Bedroom  - huynguyenlambao / Pixabay
huynguyenlambao / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *