Ty správné plachty se na zahradě postarají o soukromí i o čistotu vašeho bazénu

Rozmary počasí se dokáží na našem zahradním vybavení pořádně negativně podepsat. Ne vždy je ovšem možné všechen ten nábytek či bazénové příslušenství jednoduše přestěhovat pod střechu nebo ještě lépe do tepla. Skvělým pomocníkem vám proto budou zakrývací plachty.

S nimi se i mnohé zdánlivě neřešitelné problémy stanou mnohem méně závažnými. Zajímá vás, kde vám mohou pomoci? Ukážeme vám to na praktických příkladech.

Poslouží jako perfektní ochrana vašeho automobilu

Ne každý má to štěstí, aby si spolu s domem či bytem mohl postavit i menší přístřešek na svého čtyřkolového člena rodiny. Ne vždy je však taková ochrana před počasím (kroupy, větrem a sněhem) nutná. Pořiďte si jednoduše speciálně střižené krycí plachty s oky a použijte je pokaždé, když vůz na delší dobu odstavíte. Jejich instalace je snadná a spolehlivost vysoká.

Aby se bazén neznečistil při každé bouřce

Dalším místem, na němž se vám bude ochrana před řádícími živly hodit, je rozhodně zahradní bazén. Většinou plachtu používáme zejména na podzim, abychom vodní hladinu ochránili před záplavou listí a dalšími nečistotami. Ovšem tutéž službu vám skvěle prokáží i v případě, že se blíží letní bouřka, nebo v příliš chladných dnech, které se na koupání zkrátka a dobře nehodí. Jakmile se podmínky změní, snadno plachtu složíte a uložíte – a vašemu ničím nerušenému koupání už nebude stát nic v cestě.

Měli byste vědět: tyto plachty rozhodně neslouží pro zabezpečení bazénu. Ve svém středu se totiž vždy trochu prohnou a ve vzniklé prohlubni zaplněné vodou se snadno může utopit kupříkladu pes nebo malé dítě (mnohdy stačí jen několik centimetrů).

A kde si tyto šikovné zahradní pomocníky pořídit? Vsaďte na osvědčenou firmu plachty Štepáník, která vám je nabídne v množství různých tvarů a provedení. Mohou tak posloužit třeba i jako stínění na plot apod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *