Man Coffee Coffee Harvest  - HannoversKaffeemanufaktur / Pixabay

Vietnamská káva má svá jedinečná specifika a domů vám může dorazit i ve formě předplatného

Pomyslná kávová mapa světa zahrnuje hned čtyři kontinenty: Jižní Amerika a Střední Amerika (v malém množství se káva pěstuje rovněž v části Severní Ameriky), Afrika a samozřejmě Asie. Není bez zajímavosti, že každý kontinent má svá specifika, všeobecně platící pro kávovníky, které zde rostou.

Pojďme se podívat například do Asie. Pokud vás zaujala v poslední době stále oblíbenější vietnamská káva, měli byste vědět, že tato země je v současné době druhým největším producentem kávy na světě (samozřejmě hned po Brazílii). Příliš mnoho lidí o ní však neví, protože  až 95% pěstované kávy je Robusta, zatímco kávoví gurmeti upřednostňují Arabicu.

Asijská produkce jde nahoru

Ještě donedávna platilo ono tvrzení o Robustě pro celou řadu asijských států, ovšem dnes už naštěstí začíná stále více zdejších producentů uznávat nezbytné aspekt kvality kávy a ve větším množství sázejí na Arabicu.

Zatímco dříve tedy byly charakteristickými chutěmi zejména hořká čokoláda, tmavý karamel nebo nejrůznější koření, dnes je možné narazit i na mnohem jemnější chuťové nuance, jako jsou například třešně, jahody a klasická čokoláda bez hořkosti. Pro laiky však bývá obtížné se v těchto vodách vyznat. A co tedy s tím? Nechte si kávu doporučit

Když vás baví jednoduše objevovat

Řada specialistů na kávu u nás dnes nabízí oblíbené předplatné. A jak takové předplatné káva vypadá? Můžete si ho nastavit velmi variabilně. Lze upřednostnit preferovanou lokalitu původu kávy, oblíbené chutě (karamel, třešně, čokoláda a pod.) nebo samozřejmě přímo konkrétní druh kávy.

Poté už zbývá jen zvolit požadovanou úpravu (např. hrubost namletí) a těšit na na to, že vám každý měsíc přijde domů čerstvě pražená káva přesně podle vašeho gusta. Chcete vědět víc? Jděte tam, kde vám tuto službu nabídnou – třeba na Kavamonro.cz a nastavte si vše přesně podle svého gusta.

Coffee Caffeine Roasted Coffee Beans  - Ri_Ya / Pixabay
Vietnamská káva má svá jedinečná specifika a domů vám může dorazit i ve formě předplatného

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *