Hokejové vybavení vašich malých hráčů může zlepšit jejich šance na úspěch

Přijde-li dítě domů s tím, že by rádo chodilo na hokej, rodič se obvykle orosí při představě, co všechno ho to bude stát. Požadavky trenérů jsou navíc leckdy nereálné, přihlédneme-li k tomu, že vašeho malého hokejistu může celá anabáze přestat po pár týdnech bavit.

Ale co když u tohoto nádherného sportu přece jenom vydrží? Ano, první krůčky můžete realizovat skrze nákupy v bazaru nebo prostřednictvím půjčovny. Ovšem děti, které honba za pukem skutečně chytne za srdce, si zaslouží kvalitní hokejové vybavení.

Brusle jako alfa i omega úspěchu

Přihlédneme-li k radám hokejových trenérů, zjistíme, že poprvé bychom měli děti postavit na led už okolo 5. roku věku. Není náhodou, že první hokejové přípravky jsou určeny právě pro takto staré děti. Doba výuky bruslení je individuální – někdo se vše potřebné naučí za pár týdnů, jinému trvají složitější obraty i rok.

Ovšem bez ohledu na věk se vždy vyplatí investovat do kvalitního vybavení. Vždyť plastové brusle na hokej se hodí tak nanejvýš pro sváteční bruslení párkrát do roka. Pro rychlé akce jsou vhodnější odlehčené materiály, díky nimž se noha tak rychle neunaví. A právě u nejmenších dětí bývá tento rozdíl nejvýraznější.

I proto je vybavení na hokej od světových značek k dostání už ve velikostech od čtyř let věku. Například specialista Bauerhockey.cz nabízí svým nejmladším zákazníkům řadu Youth, která je pro první hokejové krůčky ideální. Nečekejte žádné extra vychytávky, nýbrž „jen“ klasické šněrovací brusle, jež však perfektně sednou na nohu. Odlehčené materiály a vysoká kvalita jsou samozřejmostí. Takové brusle pak bez úhony přežijí i mnohdy ještě nepříjemné pády a kolize s dalšími nadšenci.

Náš tip: K sehnání je samozřejmě vybavení i pro juniorskou a seniorskou kategorii. Brusle, hokejky, chrániče a další si tu vyberou rekreační sportovci i absolutní profíci.

Kvalitní vybavení dítě neomezuje

Správně vybrané brusle však musí jít ruku v ruce i s dalšími prvky. Hokejky, helmy, chrániče na hokej… Zapomeňte na vybavení z bazaru. Nikdy nevíte, kolikátým majitelem jste a jakou historii už má za sebou. Ale nepodléhejte ani nejrůznějším „super hyper“ nabídkám. Snažte se startovací pozici svému dítěti maximálně zpříjemnit. Nedovolte, aby ho omezovaly těžké materiály, nevhodně tvarované chrániče či hokejka se špatným sklonem, ale nikdy nezapomeňte porovnávat cenu s kvalitou.

Všeobecně platí, že značkové vybavení vyjde lépe, než nejrůznější no-name výrobky, byť se sebedelším seznamem výhod a jedinečných prvků. Do kvality totiž investujete jen jednou, zatímco nákup levného vybavení se vám velmi brzy prodraží díky jeho opravám nebo dokonce úplné likvidaci.

Pokud si nejste jistí, co je právě pro vaše dítě důležité, neváhejte se poradit s trenérem. A až budete mít jasno, zamiřte třeba přímo do e-shopu Bauerhockey.cz. Pestrá nabídka vás překvapí a bude-li si dítě vybírat s vámi, snadněji ho přesvědčíte o nutnost používání helmy nebo právě chráničů. Berte vše jako investici, která vašemu dítěti vylepší startovací pozici a umožní mu uspět v tom, co ho opravdu baví.

Hokejové vybavení vašich malých hráčů může zlepšit jejich šance na úspěch

Hokejové vybavení vašich malých hráčů může zlepšit jejich šance na úspěch

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *