Turistické batohy a sportovní tašky

Pěší turistika je v České republice velmi oblíbená. Vždyť komu by se nelíbilo trávit čas na čerstvém vzduchu, uprostřed divoké přírody. Pokud si i vy rádi vyrazíte na výlet do skal či na výpravu do divočiny, pak dobře víte, že podstatnou součástí výbavy každého pěšího turisty je pořádný batoh.

Batohy pro vaše výlety

Povinnou výbavou milovníků pěší turistiky jsou bezesporu turistické batohy. Takový batoh by měl být přizpůsobený přesně vašim potřebám a účelu, k jakému budete batoh používat, kam ho budete nosit a co do něho budete balit. Je velký rozdíl mezi výbavou, kterou si balíte na jednodenní výlet, a tou, s kterou jedete na týden do hor. Batohy a tašky dle jejich účelu využití dělíme na turistické batohy, sportovní tašky, cestovní tašky, atd.

Turistické batohy

Jak bylo uvedeno výše, každý z těchto druhů se hodí k jiným účelům. Tak například turistické batohy (Adidas) jsou vhodné na víkendové či několikadenní pochody a výlety v přírodě. Je možné je využít i jako lezecké či skialpinistické batohy. Turistické batohy svou podobou připomínají malou krosnu, do níž se vejde spací pytel, pití, jídlo i hygienické potřeby. Takový batoh vybíráme hlavně podle podmínek, do kterých se chystáme, neboť dle nich se bude odvíjet potřebný objem batohu. Ten se většinou pohybuje kolem 30 až 50 litry.

Sportovní tašky

Sportovní tašky jsou oproti turistickým batohům menší. Jsou totiž uzpůsobené tak, aby se do nich vešly sportovní potřeby na aktivitu, jež máte v plánu vykonávat. Pro představu do takové sportovní tašky vydáte pití, turistickou mapu, jídlo, bundu, atd. Malé sportovní batohy jsou vhodné pro běžné nošení na krátké výlety po přírodě, památkách i po městě. Jsou vhodné na kolo i na in-line brusle. Sportovní batohy by měly držet tvar a měly by být nastavitelné dle potřeb jejich nositele.

Včetně turistických batohů a sportovních tašek vám poslouží i outdoorové batohy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *