Stěhování? Horor nebo komedie?

Stěhování? Horor nebo komedie?

V dnešní době by se našlo jen málo lidí, kteří by se alespoň jednou za život nestěhovali. Představa stěhování může být pro někoho až hororová – neustálý stres, nedostatek času, apod. Mám pro Vás několik rad a tipů, jak zvládnout stěhování bez zbytečného stresu.

Na stěhování si můžete najmout odborníky, avšak samotnému balení věcí se nevyhnete. Pokud nechcete nechat odborníky prohrabovat se ve Vašich osobních věcech, budete si muset celý proces stěhování projít sami.

V první řadě si vypracujte harmonogram stěhování.

Harmonogram stěhování

Stěhování není proces, o kterém se rozhoduje z hodiny na hodinu, a ze dne na den. Nenechávejte stěhování na poslední chvíli a začněte s plánováním v dostatečném předstihu. V první řadě bych doporučil harmonogram stěhování. Celý harmonogram si naplánujte s dostatečným předstihem, protože tak ušetříte při stěhování dostatek energie i času.

Balení

S balením osobních věcí je dobré začít alespoň o dva týdny dříve. Osobně jsem se stěhováním začal o 3 týdny dopředu. Je dobré si předem vše naplánovat, poněvadž poté neztrácíte čas. Ohledně otázky, co balit jako první, je dobré začít s věcmi, které používáte v daném období nejméně. Doporučuji si věci balit do krabic dle jednotlivých místností, a vždy si jej nadepsat. Máte tak dokonalý přehled o všech Vašich věcech. Nepopsanými krabicemi si způsobíte zbytečný stres při vybalování. Při stěhování dbejte na skutečnost, že některé věci budete potřebovat i v průběhu stěhování. Proto si jej nechte na vrchu krabice.

Doprava

Spočítejte si náklady, kolikrát byste se museli vrátit do původního bydliště pro zbytek věcí. Mnoho lidí si dnes půjčuje třeba dodávky, aby se nemuseli, tak často obracet. Je to výhodou, protože ušetříte čas při stěhování.

Existují různé možnosti dopravy při stěhování. Můžete si objednat auto s řidičem, kamarády se svými automobily nebo pozvat stěhovací firmu, která Vám vše naloží, a převeze dodávkou na Vaši novou adresu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *