Jak zabránit exekuci na plat?

Zadlužení není nikdy příjemné, ale stane se a vy si půjčíte větší obnos peněz. Následně se vám může dařit nějakou dobu pravidelně splácet a pak se to obrátí v horší čas a vy si nemůžete dovolit dodržovat dohodnuté splátky. To samozřejmě není dobré a poskytovatel půjčky bude okamžitě vědět, že mu nepřišla od vás pravidelná částka včas. Porušíte splácení jednou, podruhé, potřetí a věřte, že v tomto případě vám nikdo nic neodpustí.

Dluhy řešte včas

Už při nedodržení jedné splátky spadnete mezi dlužníky a bude vám zaslána upomínka, že jste nezaplatili. Možná vše hodíte za hlavu a v domnění, že další měsíc vše dorovnáte necháte dluh nevyřešený. Jenže další měsíc se může situace opakovat. Nemá cenu vám nalhávat, že bankovní a nebankovní instituce zajímá váš osud. Je jim úplně jedno v jaké životní situaci se právě nacházíte a chtějí jenom jediné – splátky a půjčky včas. Ale i přesto je určitě lepší se při problémech se splácením přijít domluvit. Banka nebo nebankovní společnost se také ráda vyhne zdlouhavým soudním a exekučním procesům a ochotně se s vámi dohodne na určitém řešení, například formou zvýšených splátek až do uhrazení půjčky a podobně. Bez dohody očekávejte akorát brzké exekuce na plat nebo na movitý a nemovitý majetek.

Neignorujte výzvy

Jestliže jste se rozhodli ignorovat vaše doporučené zásilky od společností, kde dlužíte, tak nic nevyřešíte. Zrovna tak nepomůže nepřebírání soudních obsílek. Pokud se dostavíte na základě výzvy k soudu, vyřešíte mnohem více než naprostou ignorací. Věřte, že i dluh několika stovek je třeba brát vážně. Úroky a soudní poplatky vám budou přičteny a stovky se snadno vyšplhají na tisíce, které nakonec stejně budete muset vyrovnat. Jestliže máte dluhů více, informujte se na možnosti konsolidace půjček, kdy všechny zůstatky sloučí a vy si půjčíte na úhradu stávajících půjček, posléze budete splácet jen jedinou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *