Sněmovna bude jedenat o rozpočtu 2010, čekají se hádky

Poslanecká sněmovna České Republiky bude dnes projednávat státní rozpočet České Republiky pro rok 2010. Očekávají se bouřlivá jednání a možná dojde i na hádky.  Hlavně poslanci levice navrhují mnoho pozměňovacích návrhů, které by chtěli zapracovat do rozpočtu pro rok 2010. S většinou navrhovaných změn ale nesouhlasí premiér České Republiky Jan Fischer, ani jeho ministr Eduard Janota.

Za ODS by mělo v hlasování o schválení rozpočet pro rok 2010 podpořit 78 poslanců. Ti ale rozpočet podpoří pouze, pokud nedojde k prosazení některých návrhů, se kterými má přijít levice.

ČSSD tvrdí že jejich 71 poslanců rozpočet také podpoří, ale jen za předpokladu že dojde k nějakým úpravám u sociálních výdajů, mezi které patří třeba i navrhované zvýšení objemu peněz na platy zaměstnanců ve státním sektoru nebo zvýšení dotací pro zemědělce. Celkově se jedná asi o přesun 11 až 12 ti miliard v rámci rozpočtu pro rok 2010.

Premiér České Republiky Jan Fischer se ale k pozměňovacím návrhům staví negativně. Vláda je ochotná jednat pouze o posílení sociálních výdajů ve výši 3 miliardy. V případě prosazení jiných změn vláda zváží další kroky. V tomto prohlášení se skrývá skrytá výhružka případnou demisí úřednické vlády vedené Janem Fischerem. Očekává se, že klíčovou roli při hlasování sehrají malé strany.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..