Odboráři všech zemí, vyližte si prdel

Omlouvám se všem, za poněkud vulgární titulek, jeho smysl pochopíte po zhlédnutí fotografie níže.  Chtěl bych nabídnout malé ohlédnutí za čtvrteční stávkou odborů, ve které se snažili protestovat proti vládním reformám.

Vláda a odbory se dohadují, kdo vyhrál

Hned po skončení stávky se objevilo několik zpráv, ve kterých se novináři a analytici snažili zhodnotit „kdo vyhrál stávku“. Můj osobní pohled je, že nikdo. Odboráři se spíše ztrapnili. Pouze ukázali veřejně, že jsou úplně stejní, jako ti, proti kterým protestují. A o vítězství vlády se také nedá hovořit.

Odboráři všech zemí, vyližte si prdel

Odboráři všech zemí, vyližte si prdel

Kdo zaplatil stávku? My všichni!

Moc se mi líbí, jak odboráři protestují proti tunelování státní kasy. Poukazují na vyhozené milióny korun a přitom dělají úplně to stejné. Doporučuji článek, který vydal server Idnes.cz (Někteří odboráři dostanou za stávku zaplaceno, spojili ji se školením). Ukazuje se, že minimálně část odborářů, kteří ve čtvrtek stávkovali v Praze, nahlásila svému zaměstnavateli, že jednou na školení. Zaměstnavatel jim pak má ze zákona povinnost zaplatit, jako by byli normálně v práci. A odboráři pak místo školení  vesele „stávkovali“. Další perlička je pak to, že celé „školení“ je hrazené z příspěvku EU.

Takže odboráři na jednu stranu kritizují vládu a vyhazování peněz. Když jde ale o jejich vlastní platy, tak se o sebe dokážou postarat.

Dopoledne stávka, odpoledne golf

Další „úsměvný“ aspekt odborářské stávky v Praze. Zatímco dopoledne se stávkovalo „jak o život“ odpoledne si odboráři užívali na golfu. Proč by ne? Po těžké práci se má odpočívat. A nejlepší relaxace je přece aktivní odpočinek v přírodě. Komentář odborářů:

Hlavním smyslem našeho golfového turnaje je přátelství a poznávání podmínek práce železničářů v jiných zemích.  Železničáři přitom sportují a po své těžké práci odpočívají“

Pozn.: to ale musela být dřina jít na hodinu pokřikovat před úřad vlády

Stávka není řešení - alespoň někdo v tom má jasno!

Stávka není řešení - alespoň někdo v tom má jasno!

Jak to vidí vláda?

Poměrně vtipně se k odborářské stávce postavil ministr financí Miroslav Kalousek. Když odborářský průvod dorazil až před úřad vlády, přivítal je slovy:

Já tady hákuju od půl sedmý! Co dělte vy?

Něco na tom bude, normální lidi i přes problémy s dopravou pracovali, „odborářská lůza“ si užívala den volna v Praze.

  1 Komentář

  1. uplneovsem   •  

    Odboráři všech zemi polibte mi prdel. Bylo to děsná fraška. Ztráty. A odbořáři si honí ega jak bojují za lid a jak to té vládě natřeli. Trapné, trapné, trapné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *