Opencard bude pokračovat, Bém ji pohlídá?

Projekt karty Opencard bude dál pokračovat. Rozhodla o tom rada hlavníhio města Prahy, která jmenovala komisi pro projekt Opencard.  V této komisi má zasednout i primátor hlavního města Prahy – Pavel Bém. V komisi by měla být zastoupena i opozice. Tato komise má vyhodnotit situaci kolem Opencard a nastavit další směřování celého projektu.

O celé kauze kolem projektu Opencard jsme již psali:

Opencard – předražená zbytečnost?

Opencard – nekonečná díra na naše peníze?

Nyní by tedy všichni členové komise pro Opencard měli obdržet veškeré podklady k auditu jehož výsledky se v nedávné době dostali na veřejnost. Na základě jejich prostudování by měli být navrženy personální a jiné změny. Výledkem by mělo být i jednání kolem nevýhodných smluv v projektu Opencard uzavřených především s firmou Haugess. Jednou z uvažovaných změn je i převzetí provozování kartového centra, které dnes pro město Praha provozuje právě firma Haugess.

Podle serveru Aktuálně.cz  je vlastník firmy Haugess nezjistitelný. A přitom právě do této firmy zřejmě doputoval největší podíl penez které se utratily za projekt Opencard. Vlastník firmy Haguess je ukrytý  za anonymními akciemi (akcie na doručitele). V takovém případě pak jméno vlastníka nemusí být uvedeno v obchodním rejstříku.

Podle Aktuálně.cz byl ještě letos na jaře majitelem akcií advokát Michal Chrůma, který zasedá například ve firmách Allshare a Mark/BBDO. Mark/BBDO dostala v rámci projektu také zakázku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *