Paroubek se stěhuje do Teplic, s volbami to prý nesouvisí

Předseda ČSSD Jiří Paroubek se chce přestěhovat do Teplic. Nyní si zde hledá byt. S volbami v roce 2010, kdy bude Paroubek kandidovat v Ústeckém kraji to prý nijak nesouvisí. Teplice si prý vybral, protože to je hezké lázeňské město a jeho kandidatura do voleb v roce 2010 v tom údajně nehraje žádnou roli.

V českých mediích se objevila zpráva, že Jiří Paroubek si shání bydlení v Teplicích. Chtěl by se sem přestěhovat se svou manželkou Petrou a dcerou Margaritou. Pro teplice se Jiří Paroubek měl rozhodnout na základě toho, že v tomto kraji tráví mnoho času a přijde mu tak logické bydlet zde a ne v Praze.

Jiří Paroubek bede kandidovat do voleb 2010 na ústecku

To že svou roli hraje i to že v roce 2010 bude ve volbách do poslanecké sněmovny kandidovat právě v ústeckém kraji Paroubek nepopírá. Sám řekl, že chce být blíže voličům v kraji Ústí nad Labem. Nejedná se prý ale o žádný předvolební populismus. Tomu je ale poněkud obtížné věřit.

Kdy budou volby 2010 ? Jaký je termín voleb do parmlamentu?

Volby do parlamentu se budou konat v roce 2010. Přesný termín určí prezident Václav Klaus, který volby vyhlašuje, předběžně je ale jisté že datum volby 2010 bude v květnu. Toto vyplývá z ústavy české republiky a z volebního zákona.

Co si myslím o Paroubkově stěhování primátor Teplic?

Údajně ani nehodlá měnit trvalé bydliště, na severu Čech v ústeckém kraji by chtěl pobývat jen krátkodobě. Reakce primátora města Teplice na tuto novinku byla:

U nás je každý vítaný a bytů je tu dost. Ale jestli chce pan Paroubek u nás jen přespávat, pak by mu možná našli nějaký pokoj v Domově důchodců v Bystřanech, kam tak často jezdí. Anebo by se mohl domluvit s Petrem Gandalovičem (ODS) z Ústí nad Labem. Gandalovič bývá také často na cestách, mohli by se střídat. A třeba by spolu „doma“ vyřešili i některé problémy a neotravovali by s nimi voliče,“

Toto je poměrně vtipný komentář k předvolebnímu snažení předsedy sociálních demokratů. Za celou medializací stěhování Jiřího Paroubka do Teplic lze opravdu vidět snahu zviditelnit se pro místní voliče. Až se bude v květnu volit (termín volby 2010 bude v průběhu května 2010), Jiří Paroubek bude moci na předvolebních mítincích prohlašovat, jak už dlouho žije v ústeckém kraji a jak je zde spokojený. Co na tom že po volbách bude zase trávit většinu svého času politickým vyjednáváním v Praze.

Jiří Paroubek proti Miloš Zeman – kdo vyhraje?

Ve volbách v květnu 2010 by se Jiří Paroubek měl utkat mimo jiné s Milošem Zemanem, který nedávno ohlásil svůj návrat do politiky. Miloš Zeman by měl kandidovat také v tomto kraji a to za stranu – Strana práv občanů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *