Šikovné tipy pro zařízení obývacího pokoje – s námi zvládnete i více vchodů

Ideálně řešený vchod, více vstupů nebo nedostatečná vzdušnost – to jsou nejčastější problémy, s nimiž se při zařizování obývacího pokoje potýkáme. A jak se s nimi vypořádat bez ztráty hvězdičky?

Hlavně čistý vchod

Nezáleží na tom, jak kvalitní nábytek si pořídíte. Nikdy, ale opravdu nikdy by neměl zasahovat do vstupního prostoru – a to ani malým rohem. Jde sice o detail, funkčnosti a především celkovému dojmu z místnosti však rozhodně nepřispívá.

Jak nábytek uspořádat

Vyberte si jeden ústřední bod pokoje, k němuž se budou obracet všechny pohledy. Velmi často jde o televizi, ale může to být třeba také krb či velké akvárium – záleží na preferencích rodiny. Ostatní nábytek by pak měl směřovat právě k tomuto bodu.

Dejte šanci překvapení

V poslední době se v bydlení uplatňuje tzv. eklektický styl. Jde vlastně o mísení nábytku a doplňků z různých časových období. Takže vintage nábytek může klidně stát vedle minimalistického vybavení jako z vily Tugendhat. Nicméně by mělo jít spíše o jednotlivé prvky, nikdy není dobré určitým stylem místnost přesytit, pokud opravdu nechcete žít jako v kulisách středověkého hradu nebo retra 60. let.

Nábytek kopírující zdi? Pokud možno ne

A jak se vypořádat s tradiční přeplněností a malou vzdušností obývacího pokoje? Snažte se alespoň část interiérového vybavení odsunout od zdi a narušit tak typické obdélníkové uspořádání, kopírující zdi místnosti. I masivní dřevo tak bude vypadat mnohem vzdušněji a méně robustně.

Jak si poradit s více vchody?

Nakreslete mezi nimi pomyslnou čáru – spojnici. A veškerý nábytek rozestavte podél ní. Jde o nejlepší řešení, které navíc umožní rozdělit obývací pokoj do šikovných zón – například pracovní nebo odpočinkovou.

Hledáte další zajímavé tipy na zařízení obývacího pokoje? Seznamte se s nejnovějšími trendy a styly v e-shopu www.nabytkovyraj.cz. Potěší vás široký výběr, přívětivé ceny a šikovné filtrování produktů. Okamžitě naleznete to, co právě potřebujete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *