Bedding Pillow Bed Linings  - mxh6789 / Pixabay

Podpořte moderní styl, vyberte si do bytu ty správné textilie

Co si vybavíte, když se řekne moderně zařízený byt? Množství elektroniky? Fotografie z výletů? Špetku té exotiky? I když to tak na první pohled nevypadá, má i tento druh interiérů svá přesně daná  pravidla.

A jaká jsou? Sází zejména na osvědčené vzorce, jednoduché vyznění i těch nejsložitějších kompozic  a samozřejmě vhodně vybrané dekorace. A to je vlastně všechno. Přihlédnout už musíte jen k těm správným materiálům a máte prakticky vyhráno.

Pozor si dejte zejména na barvy

Až půjdete do galanterie pro nový závěs nebo koupelnovou předložku, vzpomeňte si na základní stavební prvky moderně zařízeného domova. Co do barev jsou jimi bílá, béžová, černá a šedá. Ale nebojte se, nejde o žádnou nudu. Koneckonců, ve hře je spousta odstínů i možných barevných kombinací.

A zapomínat nesmíme ani na vhodné doplňky. Třeba do šedobéžové ložnice si klidně můžete dovolit zelené či modré povlečení. A obdobně zařízený obývací pokoj zase ozvláštní kontrastně vzorované závěsy a koberečky. Snadno dokážete pracovat s barvami, které se vám líbí nejvíce, aniž byste jimi prostor až nepříjemně přeplnili.

Nebojte se ani výrazných vzorů. Skvělé jsou například 3D tisky s přírodními motivy. Svými oblíbenými růžemi nebo svěžestí lesa se tak doslova obklopíte na každém kroku, a to v tom nejlepším provedení.

Náš tip: Chcete pozvednout barevné ladění na vyšší úroveň? K pořízeným textiliím přikupte ještě stuhy na závěsy, vázičky nebo jiné drobné ozdoby v naprosto stejném odstínu. Celý dojem získá docela nový rozměr.

Do moderního stylu se toho nehodí jen málo

Materiály se můžete přebírat po libosti, trendem je moderní mikrovlákno, stejně jako nenáročný krep či starý dobrý luxusní damašek. Pozor si však dejte na cokoli, co zavání přílišnou pestrobarevností. Ty se střízlivým základem celého stylu kontrastují až příliš.

A kde se inspirovat? Doporučujeme široký výběr doplňků, bytových dekorací a dalšího pestrého sortimentu v e-shopu Mikaton.

Bedding Pillow Bed Linings  - mxh6789 / Pixabay
mxh6789 / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *