Proč by ve vašem šatníku neměla chybět reflexní vesta?

Přímo úměrně ke stále více se opírajícímu slunci začíná polevovat i pozornost řidičů. Není divu, vždyť období ledovek a častých dopravních nehod už je za námi. V případě zhoršeného počasí díky tomu riziko srážky s chodcem značně stoupá.

Všeobecně platí, že není-li osoba u silnice či na přechodu vidět, může ji řidič osobního anebo nákladního vozidla spatřit jednoduše příliš pozdě na to, aby mohl jakkoliv ovlivnit případný střet. Zvláště děti, které se často mezi sebou zapovídají, případně myslí na důležitou písemku ve škole, by nikdy do deště či mlhy neměly vyrazit bez kvalitní bezpečnostní vesty.

Jde o zdánlivou drobnost, jež však může bez nadsázky zachránit život. Uvádí se, že odrazu dobře zvoleného reflexního materiálu si řidič všimne minimálně ve vzdálenosti 200 metrů a to je víc než dost času na případnou reakci.

Reflexní vesta vás ochrání před pokutou

Na sbalení reflexní vesty byste neměli zapomínat ani při cestě za známými či přáteli. Od roku 2016 totiž platí zákon ukládající chodcům povinnost být vidět, a to doslova. Za snížené viditelnosti  nebo v nočních hodinách se již bez reflexního prvku neobejdete, jinak vám hrozí bloková pokuta až 2 000 Kč (ve správním řízení dosahující až k 15 000 Kč).

Nespokojte se však pouze s jednou reflexní páskou na batohu. Vidět byste měli být ze všech stran a přehodíte-li přes sebe stylovou reflexní vestu, budete mít vystaráno. Zapomeňte však na nákupy levných kousků za dvacku z tržnice.

Nezávislé testy prokázaly, že takové pochybné výrobky odrážejí světla okolních aut často jen velmi slabě. Vsaďte proto raději na osvědčené výrobky s certifikací. Široký výběr naleznete například na stránkách https://www.altima.cz/5-detske-reflexni-vesty/.

Vybavte sebe i své děti praktickými kousky, které se díky svému originálnímu vzhledu uplatní i jako nevšední módní doplněk. Být vidět totiž neznamená zanevřít na módní trendy. Společnost Altima vás o tom ráda přesvědčí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *