Dřevěná podlaha vydrží při správné péči desetiletí

Dřevěná podlaha vydrží při správné péči desetiletí

Zaujmou svým jedinečným vzhledem, dlouhou výdrží i jednoduchou možností renovace. Starou dřevěnou podlahu není nutné vytrhávat a komplexně obnovovat, často jí postačí jen jemné zbroušení a nový nátěr. Podmínkou je však správná péče po celou dobu její životnosti.

Podle jakých kritérií vybrat dřevěnou podlahu?

Zatímco dříve se dřevo používalo spíše do suchých, hojně využívaných prostor, dnes už není problém perfektně vypadající dřevěnou podlahu umístit ani do koupelny, garáže nebo třeba kuchyně. Musíme však věnovat zvýšenou pozornost jejím správným vlastnostem. Těmi hlavními jsou:

  • mechanická odolnost,
  • otěruvzdornost,
  • protiskluzová úprava.

Chtějte jen to nejlepší

Dřevěné podlahy z lepených profilů vynikají svou tvarovou stálostí a odolností. Požadujte také chemické ošetření, které dřevo ochrání před nebezpečnými škůdci a plísněmi. A nezapomeňte rovněž na správný výběr použitého materiálu. Měkké dřevo je levnější, ale také náchylnější k poškrábání nebo otlučení. Hodí se tedy spíše tam, kde se nebude muset potýkat s častým pohybem osob.

Výběr kvalitní dřevěné podlahy je základním kamenem úspěchu. V případě poškození (anebo zkrátka touhy po jiném vzhledu) ji stačí pouze přebrousit a nalakovat a opět bude vypadat jako nová. Pokud si na něco podobného vlastními silami netroufáte, nebojte se zavolat na pomoc odborníky. Tyto služby nabízí například česká firma Bukáček – podlahy České Budějovice.

Bez dobré ochrany to nepůjde

Běžně dostupné druhy dřeva se bez dodatečné ochrany zkrátka neobejdou. Ochranné vosky, nátěry nebo laky se postarají o perfektní vzhled i dlouhodobou odolnost proti vnějším vlivům. Pro domácí použití se skvěle hodí OSMO nátěry na dřevo, s jejichž aplikací si bez problémů poradí i začátečník.

Nezáleží na tom, zda preferujete autentický původní vzhled, či naopak prahnete po docela novém. OSMO nátěry jsou k dostání v mnoha barevných variantách i transparentním provedení. Snadno tak můžete svou podlahu sladit třeba s nově pořízeným nábytkem, aniž byste se museli uchylovat k náročným úpravám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *