Bedding Pillow Bed Linings  - mxh6789 / Pixabay

4 rady pro výběr nejlepšího bytového textilu

Hřejivý a útulný pocit domova závisí z velké části na vhodně zvoleném vybavení. Aby mohlo vše řádně fungovat a výsledkem byly krásné místnosti s příjemnou atmosférou, je potřeba přidat bytový textil. Ten má navíc nejenom dekorativní účely, ale zároveň plní celou řadu důležitých funkcí. A jak vybrat ten nejvhodnější? V článku najdete 4 praktické rady, které vám s tím pomohou.

Útulná ložnice pro kvalitní spánek

Místností, kde trávíme velké množství času, je rozhodně ložnice. Představuje svatyni odpočinku a volných chvil, čemuž by mělo odpovídat zařízení. Barvy, motivy a provedení volte hlavně podle svého vkusu. Zároveň pamatujte na zajištění dostatečné kvality spánku. O to se postará dobře vybraná matrace o tvrdosti, jaká vám vyhovuje. Dobrou volbou mohou být dvoustranné matrace s rozdílnou tvrdostí a provedením na každé z nich. Podle potřeby si ji jednoduše otočíte a spíte na tvrdším či měkčím podkladu.

Ložní prádlo s příjemným vzhledem

Ke spánku jsou potřeba také přikrývky. Zvolte celoroční variantu, kterou je možné kombinovat se sezónním povlečením. Pokud však máte dostatek místa na uskladnění lůžkovin, klidně si pořiďte zimní a letní verzi přikrývky. Jedna nabídne příjemnou hřejivost i za studených nocí a druhá je lehká a prodyšná.

Kombinace praktičnosti a dekorativnosti

Podobně důležité jsou polštáře. Správnou volbou se chráníme před bolestmi krční páteře a hlavy. Opět záleží na osobních preferencích, jestli raději využijete větší polštář, či vám stačí menší. Malé polštářky představují ideální příležitost, jak propojit praktické s hezkým. Díky nejrůznějším povlakům poslouží jako dekorace do ložnice, ale třeba i do obývacího pokoje na sedačku.

Šetrné k lidské pokožce

Při výběru prostěradla a povlečení nekoukejte pouze na barvu. Zaměřte se na materiál, z jakého je ložní prádlo vyrobené. Nejlepší variantou je bavlna, která je šetrná k lidské pokožce, prodyšná a dokáže přirozeně absorbovat přebytečnou vlhkost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *