Flat Tire Breakdown Tire Service  - stux / Pixabay

Povinná výbava chodce? Reflexní pásky

Tedy řečeno samozřejmě trochu s nadsázkou. Od února 2016 je totiž jejich nošení povinné, ovšem zdaleka ne na všech místech, kde je nyní vídáme. Opravdu není třeba, aby si milovnice módy omotávaly každé ramínko kabelky a muži si opravdu nemusí reflexní pásky našívat nebo nasazovat na každé tričko.

A kde je tedy nosit? Šikovná reflexní páska by neměla chybět ve výbavě nikoho, kdo se musí po setmění pohybovat mimo obec. Šlapete každý den dlouhé trasy do práce? Dopřáváte si večerní procházky nebo pozdě večer venčíte psa? Pak byste se měli postarat o to, aby vás žádný řidič motorového vozidla zaručeně nepřehlédl.

Jen světlé oblečení nestačí a zaplatit můžete i pokutu

Chodec v černém a bez jakéhokoli reflexního prvku je pro řidiče noční můrou. Ale ani bílá bunda vás nezachrání, bude-li terén trochu nepřehlednější a počasí nepříznivější. Za absenci ochranných prvků vám navíc může být udělena nepříjemná pokuta až do výše 2 000 Kč. Ty tam jsou časy, kdy policisté všechny hříšníky na jejich přestupek jen dobromyslně upozorňovali. Tak proč si zbytečně přidělávat potíže, když je jejich řešení tak snadné a levné?

Vybírat můžete barvu i tvar

Správnou odpovědí na požadavky zákona jsou dobře známé reflexní pásky. Jsou pohodlné a přitom vždy drží dostatečně pevně. A to nejenom na rukou, kde je vídáme nejčastěji. Můžete je omotat i okolo kotníku, batohu nebo jakéhokoli jiného předmětu, který máte aktuálně u sebe.

Jsou dostupné hned ve třech barevných variantách. Kromě svítivě žluto-zelené jde i o atraktivní červenou a fialovou. Splňují zákonnou povinnost a vás zároveň při nošení nijak neomezují. Mají dostatečný průměr i na to, aby objaly vaši ruku, ukrytou v naducaném rukávu zimní bundy.

Jejich výběr určitě nepodceňujte. Není tajemstvím, že produkty z tržnice či přímo nakoupené v Číně nemají potřebné atesty ani záruky. Jde však o vaše bezpečí a zdraví, nebo ne? Osvědčeným prodejcem produktů se všemi potřebnými atesty je například Altima.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *