Jaké formy investování vynikají nad ostatní? Vedou drahé kovy

Chytrými investicemi se dnes ohání prakticky všichni – od politiků až po milovníky nezávislého cestování. Skutečnost je taková, že by si každý z nás měl (nejenom na stará kolena) vytvořit dobrou finanční rezervu, počítající s nenadálými událostmi.

Investice do stříbra a zlata jsou skvělou volbou a nezáleží na tom, zda vám učarují investiční zlaté slitky, stříbrné mince nebo prostě jen staré dobré cihličky. Drahé kovy uchovávají hodnotu vašich peněz a umožní jí konstantně růst. Zisky sice nejsou tak vysoké jako u tzv. rizikových investic, přesto vám však mohou ve vašem investičním portfoliu vytvořit onen žádaný stabilní základ, na který mohou navázat další – odvážnější finanční strategie.

Mince vs. slitky? Obě varianty mají něco do sebe

Pokud vám jde pouze a výhradně o uložení peněz do drahého kovu, budou pro vás ideální investiční stříbrné slitky nebo investiční zlato. Na druhou stranu oblíbené stříbrné a zlaté mince nabízejí navíc i sběratelskou hodnotu, jež může jejich cenu časem navýšit více, než pouhý růst ceny použitého kovu.

Nezapomeňte na to, že uplynulé hospodářské a ekonomické krize měly na hodnotu tohoto investičního prostředku jen velmi malý dopad. A jakmile odezněly, dostalo se všem trpělivým majitelům náležité odměny.

Investování do drahých kovů, které vás bude bavit

Měšcem investičních stříbrných slitků se návštěvám asi nepochlubíte, ale co takhle nádherně ražené mince? Pokud se svou sbírkou teprve začínáte, dovolte si jistou symboliku a svůj první kousek si vyberte tak, aby byl pro vás i vaše okolí skutečně jedinečný. Například teď je na webu předního obchodníka s investičními kovy v ČR AuPortal.cz k dostání stříbrná mince 2000 Schillings Elephant, vydaná k 15. výročí somálských slonů.

Je dostupná ve dvou variantách, vydaných v nákladech 15 000 a 500 kusů, a to v rámci celého světa. V Somálsku nosí sloni štěstí – tak proč byste si malý kousek nemohli uloupit i pro sebe?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *