Úspory v rozpočtu neprošly. Bude se dál utrácet!

premiér Jan Fischer a ministr financí Eduard Janota

premiér Jan Fischer a ministr financí Eduard Janota

Budeme i nadále utrácet a zvyšovat velikost českého dluhu. Rozpočet české republiky pro rok 2010 sice prošel hlasováním v poslanecké sněmovně. Stalo se tak především díky nehlasování poslanců ODS.

Česká republika má schválený rozpočet pro rok 2010 a vyhnulo se tak hrozícímu rozpočtovému provizoriu.  Nedá se to ale považovat za šťastný konec. Náš veřejný dluh se bude i nadále zvyšovat ve stejném tempu jako v předchozích letech. Ministr financí Eduard Janota hovoří o pocitu zklamání. “Až na podzim nebudou peníze na důchody a zdravotnictví, tak my už to řešit nebudeme, ale další vláda,” upozornil Janota.

Špatný rozpočet

Politici použili projednávání rozpočtu k vzájemným útokům na své strany nebo osoby.  Celkový deficit rozpočtu české republiky pro rok 2010 zvýší míru zadlužení z 5,3 procenta hrubého národního produktu na 5,6 procenta HDP. Celková výše schodku, kterého dosáhne rozpočet pro rok 2010, bude 163 miliard.

Ministr financí Eduard Janota i premiér Jan Fischer se zatím nevyjádřili, jestli odhlasovaný rozpočet povede k demisi vlády. Zároveň ale ani nepopřel, že tato možnost odstoupení není ve hře. Prohlásil: “Budeme o tom diskutovat ve vládě,”

  3Komentáře

  1. David   •  

    Tak tenhle státní rozpočet rozpočet je opravdu hrozný 🙁 … jestli to takto půjde dál tak za chvíli celá česká republika i se svým rozpočtem zkrachuje .

  2. Jana K.   •  

    Státní zaměstnanci!
    Je smutné, že platy státních zaměstnanců budou stále stejně vysoké. Nic proti učitelům a policistům, ale těm politikům bych platy snížil okamžitě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *