Trápí vás úzkosti a návaly smutku? Neodkládejte návštěvu terapeuta
Obsah textu
Věděli jste o tom, že až 10 % populace trápí úzkostně depresivní porucha? Tuto nemoc se nevyplatí podceňovat, protože vás může vyřadit z pracovního procesu i běžného života klidně i na ně několik měsíců. Jak tuto nemoc odhalit včas a jak se ji postavit?
Proč nepodceňovat své duševní zdraví?
Každého čas od času přepadne smutek, a protože hlavní dva příznaky úzkostně depresivní poruchy jsou právě úzkost a přetrvávající smutek, praktičtí lékaři tuto duševní nemoc často nerozpoznají a příznaky berou na lehkou váhu. Jakmile vás ale začnou úzkosti vyřazovat z běžného života, je nutné vzít odpovědnost za své psychické zdraví do vlastních rukou a objednat se do ordinace terapeuta. Kvalitní péči v oblasti péče o duševní zdraví nabízí například psychiatrie Brno.
Znaky úzkostně depresivní poruchy
Kdy byste měli začít věnovat více pozornosti signálům svého těla? Přinášíme vám seznam nejčastějších znaků, které úzkostně depresivní poruchu provázejí:
- smutek
- beznaděj
- vyčerpání
- ztráta schopnosti rychlého rozhodování
- demotivace
- emoční nestabilita
- depresivní epizody
- snížené sebevědomí a vysoká míra sebekritiky
- pocity bezcennosti
- potíže se spaním
- psychosomatické bolesti
- katastrofické představy o budoucnosti
Poznáváte se v některých znacích? Neváhejte s návštěvou psychoterapeuta, jenž vám pomůže v cestě za kvalitnějším životem.
Jak probíhá léčba?
Při léčbě úzkostně depresivní poruchy se s teraputem zaměříte zejména na intenzivní psychoterapii, jež bude doplněna o dechová cvičení, relaxační terapii a v některých případech i medikaci. Rozhodně není na místě mít obavy. Cílem léčby je dostat pacienta do psychické pohody a zatočit se všemi démony, které ho pronásledují.
Věnujte pozornost svému psychickému zdraví a nepodceňujte varovné signály. Pokud vás pravidelně zužují úzkosti a deprese, je načase zakročit.