Heart Blood Drops Donation Texture  - KLAU2018 / Pixabay

Nedostatek draslíku si často neuvědomujeme, problém mívají i diabetici

Pokud své tělo zásobujeme vším potřebným, funguje jako dobře namazaný stroj. Problém však nastává ve chvíli, kdy na nějakou složku jídelníčku začneme nechtěně zapomínat. V takovém případě obvykle přicházejí ke slovu nejrůznější doplňky stravy v podobě multivitamínů.

Ne vždy však mají takový efekt, jaký od nich očekáváme. Mnohdy  v nich totiž není dostatečně zastoupen právě ten minerál, o který si naše tělo říká. Často jde například o draslík, jenž se řadí mezi ty nejopomíjenější vůbec. A jak poznat, že právě vás trápí jeho nedostatek?

Vyznejte se v signálech, které vám dává vaše tělo

Pokud chcete doplňovat vitamíny a minerály z přírodních produktů a doplňků stravy, měli byste vědět, jak se na vašem těle podepisuje jejich deficit. Například v případě draslíku je to únava, ospalost a nedostatek energie. Ovšem přidat se mohou i bolesti hlavy nebo dokonce křeče končetin či celková slabost.

Tip pro čtenáře: Víte, že draslík patří mezi hlavní minerály v lidském těle?

Nemusíte se bát, za běžných okolností se jím nemůžete předávkovat. O jeho správnou hladinu se totiž starají ledviny. A jsou-li zdravé, pak se můžete spolehnout na to, že si z lékárenských produktů váš organismus vezme přesně tolik, kolik ke své spokojenosti potřebuje.

Problémy mohou mít i lidé s diabetem

Pokud se potýkáte se získanou cukrovkou, pak je velmi pravděpodobné, že na vině není špatná funkce slinivky břišní, ale jater. A právě ta jsou draslíkem vyživována nejvíce. Pokud je ho málo, nedokáží v těle uskladnit cukr tam, kde je třeba – tedy ve svalech. Místo toho ho mění v tuk a tělo si žádá další a další dávky cukru. Dostáváme se tak do nekonečného koloběhu, který kráse a zdraví rozhodně neprospívá.

Pokud u sebe ovšem pozorujete zmíněnou únavu nebo křeče, může jít také o nedostatek hořčíku. Proto pro jistotu doplňte oba minerály zároveň, a to prostřednictvím produktu Draslík a hořčík od české společnosti Naturvita. Výhodně ho můžete pořídit ve specializovaném e-shopu Gigalékárna.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *