DMSO je už opět dostupný. Jak může prospět vašemu zdraví?

O léčivé síle stromů se v poslední době hodně mluví. Ale nemusíte být jen alternativně založeným milovníkem přírody se sklony k objímaní kmenů, abyste si jejích pozitivních účinků mohli užít i vy. Stačí jen vzpomenout na oblíbenou březovou vodu.

Její sběr je však v našich končinách zakázaný (pokud tedy nevlastníte břízy přímo na svém pozemku), a navíc bývá dostupná jen ve velmi krátkém období roku. Ovšem pro DMSO žádné podobné omezení neplatí

Co to vlastně DMSO je?

Odborně ho můžete znát jak o dimethylsulfoxid a jde vlastně očitou tekutinu získávanou ze dřeva.  V lidové medicíně jsou jeho účinky známy již více než 100 let, a to zejména u zánětlivých onemocnění kůže a hojení ran.

Stačí nanést na pokožku správně naředěné množství a těšit se na pozitivní působení přírody. Někteří lidé však zkouší užívat i DMSO vnitřně.

Na co všechno se hodí

Pokud byste si chtěli DMSO koupit, pak byste měli vědět, že se nehodí pro těhotné a kojící ženy, atopiky a těhotné a kojící ženy (vnitřně ho pak nesmí užívat lidé s onemocněním ledvin a jater). A na co se hodí? Postará se zejména o vnější léčbu bolesti a snižování otoků. Eliminuje svědění a nabízí i skvělé protizánětlivé účinky.

O oblibě ho mají i sportovci, a to kvůli jeho relaxačnímu účinku na svaly. A vazodilatační účinek se pak stará i o podporu krevního oběhu. A jako bonus DMSO dbá i o odbourávání škodlivých  volných radikálů a toxinů. Uplatní se tedy při léčbě zánětů a poranění kůže, při revmatických potížích a artritidě, a dokonce i u některých organických poruch v těle. Využít ho tedy můžete v mnoha situacích.

Tím, že do něj nejsou přidávány žádné konzervační látky ani jiné nepřirozené přísady, jsou jeho negativní účinky minimální, byť se může čas od času objevit pálení nebo svědění pokožky.  A jaká je DMSO cena? Přívětivější, než si myslíte. Přesvědčit se o tom můžete na stránkách Woldoshop.cz.

Zdroj obrázku: web inzerenta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *