Jak nabrat svalovou hmotu

Začali jste se zajímat o svou postavu a pohráváte si s otázkou, jak nabrat svalovou hmotu? Abyste získali svalovou hmotu, pak musíte daný sval nejen dostatečně zatížit, ale zároveň ho i správně vyživovat a poskytnout mu dostatek regenerace. Základem celého principu je umění zkombinovat správné cvičení, vhodný jídelníček a kvalitní odpočinek. Jestliže chcete poradit, jak nabrat svalovou hmotu, pak jsou následující řádky plné užitečných rad a doporučení vhodné právě pro vás.

Přijímejte kvalitní živiny

Základem všeho je jídelníček, kterému je potřeba věnovat dostatek pozornosti – především pak jeho správné úpravě. Jednou z velmi důležitých složek jsou bílkoviny. Ve vašem jídelníčku by ale rozhodně neměly chybět i další složky: vitamíny, tekutiny, tuky, cukry a samozřejmě ovoce a zelenina. Pro začátečníky je rovněž dobré investovat do doplňků výživy. Jestliže jste někdy slyšeli, že začátečníci tyto doplňky nepotřebují, je to hloupost.

Zaměřte se na objemový trénink

Kdo chce přibírat svalovou hmotu, ten musí správně trénovat – bez objemového tréninku vám svaly porostou asi jen stěží. Objemový trénink představuje cvičení, během kterého správně zvolené cviky stimulují svaly k růstu – pozor! Svaly během tréninku nerostou, ale dostávají impuls k zesílení a k jejich nárůstu dojde až tedy, dodáte jim dostatek živin. Důležité je v tomto případě nikam nespěchat a především vytrvat. Na růst svalů se největší mírou podílí hormon testosteron. Podívejte se na srovnání nejlepších přípravků na zvýšení hladiny testosteronu.

Regenerujte

Nabrat svalovou hmotu je jedna věc a nejeden z vás po tom touží. Ovšem pokud to budete přehánět, akorát si ublížíte. V tomto procesu je tedy důležitá i regenerace, ke které by se mělo přistupovat zodpovědně. Rozhodně nestačí nechat svaly odpočinout a jít zase trénovat, ba naopak vaše svaly musíte nasytit výživnými látkami, díky čemuž dojde k superkompenzacím po tréninku – laicky řečeno dojde ke stimulaci růstu svalů díky dostatečnému množství kvalitního jídla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *