Granitové dřezy – ideální do nové kuchyně

Pokud zařizujete úplně novou kuchyni, kde vám hodně záleží, aby se držela moderních proudů, vypadala stylově, esteticky pěkně, a zároveň byla praktická, pak je pro vás vhodné vybrat si z nabídky, která obsahuje granitové dřezy.

Ty jsou prodávány ve vhodných barvách, aby ladily ke každé kuchyni (přírodní odstíny  hnědé, šedé, černé nebo bílé), a pokud vhodně zkombinujete typ dřezu, jeho barvu, baterii (která by mohla být také alespoň ozdobená granitem) a styl kuchyně, pak vytvoříte krásnou moderní místnost, jaké můžete vidět v luxusních domech a bytech.

Granitové dřezy jsou dobrým řešením

Granitové dřezy jsou vyráběny z drcené žuly, barviva a pojiva. Obecně platí, že žuly je asi osmdesát procent, toto množství se ale liší podle výrobce. Některý ji přidává méně, kolem asi sedmdesát procent, někdo se naopak snaží, aby ji bylo více, až k devadesáti procentům. Povrch není úplně hladký, je kameninový, ale přesto jemný, příjemný na dotek, a zároveň praktický. Mezi hlavní výhody granitového dřezu patří mechanická odolnost a odolnost vůči vysokým teplotám i chemickým činidlům.

Granitové dřezy jsou také křehké

Rozdílem oproti nerezovým dřezům, a mírnou slabinou, kterou granitové dřezy mají, je jejich křehkost. Po zabudování jsou odolné, avšak při přepravě a manipulaci jsou křehké a snadno se mohou poškodit, proto je potřeba dávat pozor a pečlivě je hlídat, aby nedošlo k poškození. Ani po jejich zabudování se však nelze vyhnout riziku, je možné, že dojde k poškrábání jemného povrchu. Co je však rozdíl proti nerezu, granitové dřezy jsou v celé tloušťce, která je šest až deset milimetrů, barveny, takže škrábanec nebude na první pohled bez bližšího zkoumání vidět. Granitový dřez navíc svou barvou a osobnějším vzhledem mnohem lépe ladí k příjemně a osobně zařízené kuchyni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *