Mattress Bed Pillow Sleep Relax  - congerdesign / Pixabay

Na velikosti matrace záleží – máte tu správnou?

Stačí, když se vejde. To si při pořizování měkké spací části postele myslí většina z nás. Zapomínáme však, jak důležité je, aby pořízená matrace přesně pasovala na svěřený rošt. Jinak nelze zaručit, že bude fungovat na 100 % správně.

Příliš krátká matrace (zvláště na lamelových roštech) může přijít o část své pružnosti nebo ortopedických vlastností. A o modelu, který byl na své místo doslova vmáčknut, to platí ještě více.

A jaké druhy matrací zvolit? Možností je celá řada

Třeba oblíbené matrace – 120×200 si můžete dopřát v podobě staronových pružin. Nebojte se. Ukrývají se v praktických textilních taštičkách, jež se starají o jejich bezpečnost i o váš komfort. Moderní pružinové matrace nevržou, ani se neproleží a nebudou tlačit.

K mání jsou také latexové modely, vynikající zejména perfektními ortopedickými a antialergickými vlastnostmi. Potřebují prodyšný podklad (nejlépe polohovací rošty s elektromotorem), ovšem v tu chvíli vám zajistí ničím nenapodobitelný charakter polehu.

A konečně matrace – 160×200 i další typy je možné pořídit i z oblíbené pěny. Líná pěna, RE nebo Flexifoam… Možností je hodně. Volte podle požadované tuhosti, pružnosti i odolnosti.

TIP: Doporučujeme sendvičové matrace, které se postarají o váš maximální spánkový relax ve všech ohledech. Jsou totiž perfektně ortopedické. A to díky kombinaci několika druhů pěny v těch nejlepších poměrech.

Jak vybrat vhodný model do vaší ložnice

Nejste si jistí, jaké matrace a další příslušenství by se nejlépe hodily k charakteru vašeho spánku i k vybavení ložnice? Za vyškolenou obsluhou nemusíte jen do kamenných prodejen s omezeným sortimentem, v internetovém obchodě Matrace-matex.cz vám poradí stejně dobře! Zavolejte a jako bonus obdržíte i příjemnou slevu. K některým matracím navíc můžete získat kvalitní polštář zdarma a další výhody. Jednáte se specialisty, kteří dodávají své zboží i do hotelů, určitě tedy nešlápnete vedle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *